Dział: TELEWIZJA

Dodano: Czerwiec 09, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

CNN i Fox News nie chciały transmitować przemówienia Trumpa

Donald Trump przemawiał po raz pierwszy od miesięcy (screen: YouTube.com/Reuters)

Fox News i CNN zrezygnowały z transmisji przemówienia Donalda Trumpa podczas konwencji Partii Republikańskiej w Karolinie Północnej. Zdaniem gości w studiach obu stacji znaczenie byłego amerykańskiego prezydenta maleje i jego szanse na udany start w kampanii prezydenckiej 2024 roku nie wyglądają najlepiej.

Stacja MSNBC wyemitowała krótki materiał z wydarzenia, ale zamiast tego, co ma do powiedzenia Trump, dominowało to, co mówi komentator stacji Ali Vitali. Brian Stelter z CNN napisał na Twitterze, że podczas gdy "Newsmax i One America News pokazują Trumpa na żywo, zgodnie z oczekiwaniami”, to Fox News woli emitować w tym czasie inny, nagrany wcześniej, program o tematyce politycznej. Fox do niedawna był uważany za stację silnie popierającą byłego prezydenta. 

Chociaż CNN nie wyemitowało przemówienia, goście programu omawiającego konwencję GOP (Grand Old Party, jak nazywa się potocznie republikanów) - David Gergen, były doradca prezydencki w wielu administracjach, i Amanda Carpenter, była doradczyni senatora Teda Cruza - poświęcili sporo czasu na omówienie przydatności Trumpa w mediach. Carpenter wprost stwierdziła, że nie daje Trumpowi większych szans na kolejną elekcję.

(MAC, 09.06.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.