Dział: RADIO

Dodano: Czerwiec 09, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Rada programowa Polskiego Radia negatywnie ws. sprawozdania abonamentowego

Przewodniczący rady programowej Marek Suski, wiceszef klubu parlamentarnego PiS, wstrzymał się od głosu (fot. Jakub Kamiński/East News)

Rada programowa Polskiego Radia negatywnie zaopiniowała sprawozdanie abonamentowe spółki za 2020 rok. Od głosu wstrzymali się m.in. Marek Suski i Małgorzata Gosiewska z Prawa i Sprawiedliwości.

Rada programowa sprawozdaniem radia z wykorzystania środków abonamentowych zajmowała się podczas wtorkowego posiedzenia. 

Z ustaleń "Pressu" wynika, że za negatywnym zaopiniowaniem dokumentu zagłosowało sześciu członków, w tym Barbara Zdrojewska (senatorka PO), Jakub Kowalski (radny PiS Sejmiku Województwa Mazowieckiego) i Jan Ordyński (członek zarządu Towarzystwa Dziennikarskiego).

Pięcioro członków - jak się dowiedzieliśmy - wstrzymało się od głosu, wśród nich przewodniczący Marek Suski (wiceszef klubu parlamentarnego PiS) i wiceprzewodnicząca Małgorzata Gosiewska (wicemarszałkini Sejmu z PiS).

Jedynie dwóch członków rady było za pozytywnym zaopiniowaniem sprawozdania: Dariusz Wasielewski (dyrektor operacyjny Radia Gdańsk) i Jędrzej Karol Lipski (dziennikarz).

(KOZ, 09.06.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.