Dział: RADIO

Dodano: Czerwiec 08, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Tomasz Michniewicz sprzedał swoje udziały w spółce 357, ale zostaje w radiu

"Tak umawialiśmy się od początku" - mówi Tomasz Michniewicz (fot. Marcin Zawadzki)

Tomasz Michniewicz, jeden z twórców Radia 357, sprzedał swoje udziały w spółce 357. Pozostaje jednak w stacji.

"Tak umawialiśmy się od początku" - informuje w komunikacie Tomasz Michniewicz. Zapewnia, że nie odchodzi z radia i pozostaje w zespole rozgłośni. "Mam dużo zewnętrznych zobowiązań - prowadzę swoją firmę i doradzam innym, realizuję sporo zleceń, również wyjazdowych, a zarządzanie dużym projektem trudno z tym pogodzić" - tłumaczy Michniewicz. 

"Uznaliśmy, że to najlepsze i najbardziej naturalne rozwiązanie, żeby udziałowcami w tym podmiocie były osoby na bieżąco zaangażowane w rozwój poszczególnych obszarów całego projektu" - wyjaśnia Paweł Sołtys, prezes spółki 357. "Dlatego odkupiliśmy pulę udziałów od Tomka Michniewicza, który po mocnym zaangażowaniu na starcie, skupił się na pracy redakcyjnej" - dodał Sołtys.

Udziały Michniewicza odkupili pozostali wspólnicy, jednocześnie dziennikarze radia: Michał Gąsiorowski, Krystian Hanke, Marcin Łukawski, Paweł Sołtys i Piotr Stelmach. 

Radio 357 poinformowało również o zakończeniu procesu tworzenia docelowej struktury właścicielskiej. Powstały trzy podmioty, które będą stanowiły formalne zaplecze projektu. Jego głównym elementem jest spółka komandytowa. Utworzyły ją Spółdzielnia Twórców Radia 357, w skład której wchodzą członkowie zespołu redakcyjnego oraz 357 Sp. z o.o., która jako komplementariusz będzie zarządzać bieżącą działalnością radia. Wspólnikami w spółce komandytowej, obok Spółdzielni Twórców i 357, są również Marek Niedźwiecki i Kuba Strzyczkowski.

Codzienne funkcjonowanie radia koordynuje pięcioosobowy zarząd spółki z o.o. Tworzą go: Krystian Hanke (odpowiedzialny za kwestie komunikacji wewnętrznej), Ewa Mieczławska (koordynuje kwestie kadrowe, a także rozwój aplikacji i strony internetowej), Katarzyna Pruchnicka (odpowiedzialna za rozwój oferty programowej, w tym podcastów), Paweł Pobóg-Ruszkowski (prowadzący sprawy księgowe, podatkowe i finansowe) i Paweł Sołtys (koordynuje kwestie marketingu, sprzedaży, komunikacji i rozwoju biznesowego). Sołtys zajmuje stanowisko prezesa spółki. Mieczławska i Pruchnicka reprezentują w zarządzie Spółdzielnię Twórców.

Radio 357 to stacja założona przez byłych dziennikarzy radiowej Trójki. Zespół tworzy obecnie ponad 100 autorów, dziennikarzy oraz osób organizujących pracę radia. Audycje przygotowują m.in. Marek Niedźwiecki, Kuba Strzyczkowski, Marcin Łukawski, Krystian Hanke, Michał Olszański, Ernest Zozuń, Katarzyna Borowiecka, Katarzyna Pruchnicka, Tomasz Gorazdowski, Tomasz Michniewicz, Aleksandra Budka, Piotr Stelmach, Marta Kula, Michał Gąsiorowski, Agnieszka Obszańska, Paweł Sołtys i i Michał Żakowski.

Radio 357 wprowadziło również serwisy informacyjne nadawane rano i popołudniu. Pracę newsroomu koordynuje Justyna Mączka.

Na początku kwietnia zespół Radia 357 uruchomił Twoje 357. To platforma podcastowa, umożliwiająca dostęp do ponad 1300 odcinków audycji emitowanych od startu radia. 

Radio 357 utrzymuje się z wpłat słuchaczy. Aktualnie prawie 31,7 tys. patronów przekazuje blisko 675 tys. zł miesięcznie poprzez serwis Patronite.

(KOZ, 08.06.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.