Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Czerwiec 08, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

G7 za 15-proc. globalnym podatkiem dla gigantów technologicznych

Umowa ma zapobiec wyprowadzaniu przez koncerny środków do krajów, w których obowiązują niskie stawki podatkowe (fot. Sharon McCutcheon/Unsplash.com)

Grupa siedmiu najbogatszych krajów świata zawarła porozumienie w sprawie globalnego 15 proc. podatku obejmującego firmy technologiczne. Oznacza to wprowadzenie prawnych rozwiązań powodujących, że firmy takie jak Amazon, Apple, Facebook czy Google będą płacić podatki tam, gdzie faktycznie prowadzą działalność.

Umowa zawarta w Londynie przez grupę G7 ma zapobiec wyprowadzaniu przez największe koncerny swoich środków do krajów, w których obowiązują niskie stawki podatkowe.

Opłata ma być nakładana na firmy mające co najmniej 10 proc. marży. Porozumienie będzie przedmiotem dyskusji na spotkaniu ministrów finansów i szefów banków centralnych państw G20 w lipcu.

Grupę G7 tworzy siedem najbogatszych krajów świata: Francja, Japonia, Kanada, Niemcy, Stany Zjednoczone, Wielka Brytania i Włochy.

(MAC, 08.06.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.