Dział: INTERNET

Dodano: Czerwiec 08, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Redakcje RAS Polska przygotują wydania wideo i cykle tekstów na Euro 2020

Emitowaną od 11 czerwca codziennie o godz. 10.30 "Misję Euro” poprowadzą Łukasz Wiśniowski i Krzysztof Marciniak (fot. materiały prasowe)

Na Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej UEFA Euro 2020 Onet Sport i "Przegląd Sportowy" przygotowują teksty poświęcone reprezentacji Polski i całemu turniejowi, a także specjalne programy wideo. 

Emitowaną od 11 czerwca codziennie o godz. 10.30 "Misję Euro” poprowadzą  Łukasz Wiśniowski i Krzysztof Marciniak. W programie w roli ekspertów pojawią się m.in. byli piłkarze reprezentacji Polski: Tomasz Frankowski, Marek Citko, a także Roman Kosecki i Jacek Ziober, którzy wraz z prowadzącymi będą analizować wszystko, co dzieje się na turnieju. Program będzie pokazywany na żywo na stronie głównej Onet.pl, na Facebooku Onet Sport i Przeglądu Sportowego oraz na YouTubie Przeglądu Sportowego.

Kolejną propozycją programową przygotowywaną z okazji Euro 2020 są studia meczowe emitowane przy okazji każdego spotkania Polaków. Pierwsze pojawi się w Onecie 14 czerwca, podczas meczu ze Słowacją, a kolejne 19 czerwca (z Hiszpanią) i 23 czerwca (ze Szwecją). Ekspertami w programie będą Roman Kosecki, Tomasz Frankowski i Marek Citko.

"Euroraport” to z kolei codzienny kilkunastominutowy program na żywo nadawany z Sopotu, czyli z bazy reprezentacji Polski. Będzie realizowany od 10 czerwca do końca rozgrywek 11 lipca i pojawi się na stronie głównej Onetu, Facebooku oraz YouTubie Onet Sport i "Przeglądu Sportowego". Poprowadzą go wysłannicy Onet Sport i "Przeglądu Sportowego" na Euro: Izabela Koprowiak, Robert Błoński, Mateusz Janiak i Dariusz Dobek. 

W cyklu reportaży "Korzenie kadry” redakcja pokaże, jak rodziła się reprezentacja. Dziennikarze Onet Sport i "Przeglądu Sportowego" przedstawią sylwetki kadrowiczów, porozmawiają z ich rodzinami i przyjaciółmi, pokażą miejscowości, w których wychowali się reprezentanci i trener. W ramach cyklu opisani będą Robert Lewandowski, Wojciech Szczęsny, Kamil Glik, Piotr Zieliński, Maciej Rybus, Jan Bednarek, Kamil Jóźwiak, Michał Helik. Cykl będzie publikowany od 11 czerwca w Onecie Sport i „Przeglądzie Sportowym”.

W serwisie PrzegladSportowy.pl ruchomy czas emisji będzie miał program "Przegląd kadr”, w którym dziennikarze będą oceniać szanse poszczególnych zespołów, relacjonować najważniejsze wydarzenia i analizować sytuacje w grupach.

Z okazji Euro 2020 redakcja "Przeglądu Sportowego" przygotowała dodatki specjalne: 10 czerwca ukaże się terminarz na ścianę, a 11 czerwca wraz z "Przeglądem Sportowym" i "Faktem" - "Skarb Kibica Euro 2020". To wydanie będzie dostępne również w aplikacji oraz dla subskrybentów Przegladsportowy.pl i Mediaklub.pl.

Według danych Mediapanelu w kwietniu stronę główną Onet.pl odwiedziło 12,35 mln użytkowników. Z kolei średnia sprzedaż "Przeglądu Sportowego" w kwietniu wyniosła 15 645 egz. 

(BAE, 08.06.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.