Temat: pożegnanie

Dział: RADIO

Dodano: Czerwiec 07, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Nie żyje Maciej Morawski, wieloletni paryski korespondent Radia Wolna Europa

Maciej Morawski zmarł w niedzielę w Paryżu (screen YouTube.com/WolnaeuropaPL)

Maciej Morawski, wieloletni korespondent Radia Wolna Europa w Paryżu, nie żyje. Miał 91 lat.

Maciej Morawski był dziennikarzem, pisarzem, działaczem emigracyjnym. Z Radiem Wolna Europa zaczął współpracować w latach 50-tych XX wieku. Od 1965 do 1992 roku kierował paryskim biurem RWE. Morawski był współpracownikiem paryskiej "Kultury".

"Był szefem idealnym, który tak samo dbał o jakość radiowego przekazu jak i komfort pracowników" - wspomina Morawskiego w serwisie wPolityce.pl Bronisław Wildstein, który pod koniec lat 80-tych przez dwa lata pracował w paryskim biurze RWE. "Był w ogóle osobą niezwykłą. Jego zaangażowanie w sprawy polskie przejawiło się nie tylko w pracy i uczestnictwie w emigracyjnych przedsięwzięciach, ale w chęci niesienia pomocy wszystkim, którzy tego potrzebowali" - napisał Wildstein.

Maciej Morawski od 1994 roku był członkiem Stowarzyszenia Pracowników, Współpracowników i Przyjaciół Rozgłośni Polskiej Radia Wolna Europa Imienia Jana Nowaka-Jeziorańskiego w Warszawie. W 2015 roku został prezesem honorowym stowarzyszenia.

Zmarł w niedzielę w Paryżu.

(KOZ, 07.06.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.