Temat: na weekend

Dział: INTERNET

Dodano: Czerwiec 02, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

W serwisach crowdfundingowych przybywa zbiórek na projekty mediowe

W serwisie Patronite przybywa zbiórek na projekty związane z mediami (fot. Chronis Yan/ Unsplash.com)

Na fali sukcesów crowdfundingowych Radia Nowy Świat, Radia 357, "Raportu o Stanie Świata" Dariusza Rosiaka i Sekielski Brothers Studio przybywa chętnych do organizowania w internecie zbiórek na projekty mediowe. Na pieniądze od darczyńców liczy KAI, autorzy reportażu o Janie Ciszewskim i były korespondent Polskiego Radia.

Katolicka Agencja Informacyjna chce na swojej stronie regularnie publikować wypowiedzi i oficjalne dokumenty papieża Franciszka oraz Stolicy Apostolskiej. W związku z tym, że "wymaga to czasu i środków" prowadzi zbiórkę na platformie Patronite. Jej celem jest pozyskanie 9 tys. zł miesięcznie. "Dzięki Waszym wpłatom każdy Polak będzie miał stały, codzienny dostęp do papieskiego nauczania” - napisano na stronie zbiórki. Na razie KAI może liczyć na 670 zł miesięcznego wsparcia od 21 patronów.

Trójka dziennikarzy z Krakowa specjalizujących się w historii futbolu - Daniel Karaś, Norbert Tkacz i David Zeisky zbierają na reportażowy serial audio o legendarnym sprawozdawcy piłkarskim Janie Ciszewskim. Na zachętę opublikowali demo powstającego materiału, w którym o Ciszewskim wypowiadają się eksperci. Zbiórkę wsparło osiem osób kwotą 1480 zł. Autorzy chcą jeszcze 10 520 zł.

Press

(screen Zrzutka.pl)

Piotr Pogorzelski, były korespondent Polskiego Radia w Kijowie, realizujący podcast "Po prostu Wschód", chciał 4 tys. zł miesięcznego wsparcia na audio projekt. "Setki rozmów w Warszawie, czy nawet w Polsce, nie rozszerzą mojej, a zatem też Państwa, wiedzy o tym regionie tak, jak jeden wyjazd" - tłumaczy Pogorzelski. Z powodu małej ofiarności wpłacających dziennikarz zmniejszył swoje finansowe oczekiwania o połowę. Za 2 tys. zł obiecuje realizować podcast w wersji minimalnej, czyli bez wyjazdów. Obecnie "Po prostu Wschód" może liczyć na 630 zł miesięcznego wsparcia od 38 patronów.

Wciąż trwa zbiórka na wykupienia "Dziennika Wschodniego" ze spółki Corner Media. Organizacja Fundacja Wolności na platformie Zrzutka.pl planuje zebranie 2 mln zł. Do tej pory zgromadzono 27 620 zł.

Z kolei Mateusz Słomiński zbiera na budowę serwisu o dziedzictwie kulinarnym i rolno-spożywczym "Żarno". Na Zrzutka.pl udało mu się zebrać 249 zł, ale chce 10 tys. zł. "Osoby, które wpłacą 500 złotych mogą liczyć na mały upominek w postaci KOSZYKA FRYKASÓW" - zachęca organizator zbiórki.

28-letni student informatyki Lucjan Izworski ma pomysł na platformę weryfikującą prawdziwość informacji podawanych przez media, za sprawą której "nauczy kultury »drogich« dziennikarzy”. Problemem jest budżet projektu, który oszacował na 125 tys. zł, a udało mu się zebrać dopiero 21 zł. 

Obecnie na pierwszym miejscu w rankingu serwisu Patronite pod względem liczby patronów jest Radio 357. Regularnie wspiera je prawie 31,9 tys. osób, które wpłaciły na radio ponad 4 mln zł.

(BAE, 02.06.2021)

Pozostałe tematy weekendowe

Serwisy dzienników Polska Press pod skrzydłami...
Trzykrotnie więcej widzów w kinie po otwarciu multipleksów
Lwica kłamstw
* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.