Dział: RADIO

Dodano: Czerwiec 01, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Kolejne odejście ze Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia

Ze Studia Reportażu i Dokumentu odeszło ostatnio siedem dziennikarek (fot. Piotr Molecki/East News)

Ze Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia odeszła sekretarz redakcji Agnieszka Walewicz.

Walewicz stanowisko sekretarza redakcji zajmowała od 2004 roku. Odpowiadała za sprawy organizacyjne redakcji i konkursów, takich jak Melchiory. 

O swoim odejściu poinformowała na Facebooku. Od końca października była na zwolnieniu lekarskim. "Musiałam pójść na zwolnienie po zderzeniu z pancerną ścianą. A raczej po wielokrotnym zderzaniu się z nią po kilka razy dziennie przez dwa miesiące" - napisała. Przekazała, że po odejściu Ireny Piłatowskiej odmówiła przyjęcia funkcji p.o. naczelnej. "Zostałam i tak do pełnienia tej funkcji niejako przymuszona - z pełnomocnictwem i za friko" - dodała.

"Nie jest łatwo rzucić coś, co się pokochało i czemu się poświęciło w sumie 25 lat życia. Ale na zwolnieniu człowiek nabiera dystansu" - skomentowała Agnieszka Walewicz. Nie zamierza wrócić "do tak zarządzanej firmy". "Do firmy, z której każdego dnia docierają coraz bardziej absurdalne wieści i która stała się parodią samej siebie. W której dyrektor programu likwiduje odcinek reportażu, żeby wstawić na to miejsce swoją audycję muzyczną, a my dowiadujemy się o tym z informacji prasowej. W której dyrektor innego programu ma do nas największe pretensje i oczekiwania, choć nie inwestuje w reportaż ani grosza ze swojego budżetu i w końcu likwiduje nasze odcinki, żeby mieć miejsce dla kolejnych krewnych i znajomych królika głoszących jedynie słuszną wizję rzeczywistości" - wymieniała Walewicz.

W ostatnich miesiącach ze Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia odeszło sześć dziennikarek: Dorota Boniecka-Górny, Ewelina Karpacz-Oboładze, Olga Mickiewicz-Adamowicz, Agnieszka Szwajgier, Katarzyna Błaszczyk i Hanna Bogoryja-Zakrzewska.

(KOZ, 01.06.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.