Dział: TELEWIZJA

Dodano: Czerwiec 01, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Jankowski nie będzie szefem Wydarzeń 24. Superstacja na żywo do 18 czerwca

W zespole Wydarzeń 24 nie będzie Grzegorza Jankowskiego, dyrektora programowego Superstacji (fot. materiały prasowe)

Superstacja, która zmienić się ma w Wydarzenia 24, będzie nadawać program na żywo tylko do piątku 18 czerwca - ustalił "Press". Szefem nowego kanału nie będzie Grzegorz Jankowski, dyrektor programowy Superstacji.

Zakończenie produkcji programów ogłoszono zespołowi Superstacji w poniedziałek. Od 19 czerwca emitowane mają być tylko audycje powtórkowe.

Decyzja władz Telewizji Polsat zaskoczyła pracowników telewizji. "Presserwis" ustalił, że wcześniej informowano ich o zachowaniu produkcji do końca wakacji. - Nie mamy w zwyczaju relacjonowania mediom naszych wewnętrznych spotkań - stwierdza rzecznik Grupy Polsat Tomasz Matwiejczuk.

Nowe ustalenia mają związek z planowanym rebrandingiem kanału, który zmieni się w Wydarzenia 24.

Z naszych informacji wynika, że w zespole Wydarzeń 24 nie będzie Grzegorza Jankowskiego, który obecnie jest dyrektorem programowym Superstacji. - Nie będę szefem Wydarzeń 24 - potwierdza "Pressowi "Grzegorz Jankowski

Newsroom kanału zostanie połączony z redakcją Polsat News. Trwają testy i próby kamerowe na potrzeby Wydarzeń 24. Będą one kontynuowane także w wakacje.

Start Wydarzeń 24 jest planowany na wrzesień.

Poprzednia zmiana formatu Superstacji - w październiku 2019 roku na telewizyjny tabloid, nie doprowadziła do wzrostu oglądalności, lecz spowodowała jej spadek. Kanał w 2018 roku miał 0,15 proc. udziału w rynku, w 2019 roku - 0,12 proc., a w 2020 roku już tylko 0,05 proc. (dane Nielsen Media).

(MNIE, KOZ, 01.06.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.