Dział: TELEWIZJA

Dodano: Maj 28, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Polsat potwierdza zatrudnienie Michała Cholewińskiego z TVP Info

- Od lat Polsat News i "Wydarzenia" to miejsce rzeczowego, zdystansowanego dziennikarstwa - mówi Michał Cholewiński (fot. archiwum prywatne)

Michał Cholewiński z TVP w czerwcu dołączy do redakcji Polsat News. Poprowadzi poranne pasmo "Nowy dzień z Polsat News". Tym samym potwierdziły się wczorajsze ustalenia "Press".

"Chcę wykorzystać luz, energię i swobodę połączoną z umiejętnościami dziennikarskimi Michała w porannym paśmie »Nowy dzień z Polsat News«. To nasz sztandarowy poranny program Polsat News emitowany również na głównej antenie Polsatu" - stwierdziła w komunikacie Dorota Gawryluk, dyrektor pionu informacji i publicystyki Telewizji Polsat.

- Od lat Polsat News i "Wydarzenia" to miejsce rzeczowego, zdystansowanego dziennikarstwa, na rzecz i w imieniu widzów - mówi "Press" Michał Cholewiński. - Zaproszenie do takiego zespołu to dla mnie zawodowy zaszczyt - dodaje. 

Michał Cholewiński od 2014 roku pracował w TVP Info. Prowadził serwisy informacyjne, ale przestał po tym, jak pod koniec października 2020 roku na antenie skrytykował orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Razem z żoną Agatą Biały-Cholewińską, również przedstawiającej serwisy TVP Info, od listopada zostali przeniesieni do rezerwowej grupy dziennikarzy, która miałaby zabezpieczać ciągłość nadawania kanału, w razie gdyby koronawirus sparaliżował pracę redakcji. Oboje byli w tej grupie do końca grudnia, później poszli na zwolnienia lekarskie.

Michał Cholewiński w latach 2006-2014 pracował w TVN 24. Wcześniej był także dziennikarzem TVP3 Łódź.

Pasmo "Nowy dzień z Polsat News" nadawane jest od niedzieli do piątku między 6 a 9, a w soboty do 11. 

W czerwcu do grona prowadzących Polsat News dołączy również Igor Sokołowski, który będzie prowadził pasmo informacyjne "W rytmie dnia".

(KOZ, 28.05.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.