Dział: PRASA

Dodano: Maj 27, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Pracownicy i współpracownicy Agory otrzymają zapomogę z powodu pandemii

Maksymalna kwota jednorazowej zapomogi to 3 tys. zł (fot. Piotr Molecki/East News)

Agora wypłaci zapomogę finansową dla osób dotkniętych pandemią koronawirusa na podstawie nowych progów dochodowych - poinformowali związkowcy.

NSZZ "Solidarność" Agory i Inforadia poinformował, że oprócz wszystkich zaplanowanych na ten rok świadczeń pracowniczych w spółce zostanie wypłacona specjalna zapomoga dla "osób w szczególnie złej sytuacji finansowej" spowodowanej pandemią. Podobny dodatek wypłacono również w 2020 roku.

Zapomoga będzie udzielana jednorazowo na podstawie wniosku złożonego do końca 2021 roku. O dodatkowe pieniądze mogą starać się również osoby, które otrzymały zapomogę w ubiegłym roku. Środki będą przyznawane w trzech kategoriach – 3 tys. zł dla osób, których dochód na członka rodziny pozostającego we wspólnym gospodarstwie domowym nie przekracza 1950 zł, 1 tys. zł przy dochodach w przedziale 1951 - 2350 zł oraz 1 tys. zł dla osoby samodzielnie prowadzącej gospodarstwo domowe przy dochodzie nieprzekraczającym 3 tys. zł. Wszystkie kwoty podane są w brutto.

Zapomoga jest dostępna także dla współpracowników Agory. "Środki na te zapomogi zostały przesunięte z puli na pożyczki mieszkaniowe" - poinformowali związkowcy na Facebooku. 

Od początku lutego szefową związkowców w Agorze jest Adriana Rozwadowska - dziennikarka specjalizująca się w tematach związanych z łamaniem praw pracowniczych. Zastąpiła na tym stanowisku Wojciecha Orlińskiego.

(PTD, 27.05.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.