Dział: REKLAMA

Dodano: Maj 26, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

PKO Bank Polski i Lotto sponsorują Ekstraklasę w kolejnych sezonach

PKO Bank Polski pozostaje partnerem tytularnym ligowych rozgrywek (fot. materiały prasowe)

PKO Bank Polski i Totalizator Sportowy (właściciel marki Lotto) przedłużyły umowy sponsorskie z Ekstraklasą na sezony 2021/2022 i 2022/2023.

PKO Bank Polski pozostaje partnerem tytularnym ligowych rozgrywek. Kontynuacja współpracy wiąże się też z rozszerzeniem świadczeń dla obu partnerów. Umowa z PKO Bankiem Polskim oznacza umacnianie rozpoznawalności partnera tytularnego poprzez obecność na wszystkich stadionach Ekstraklasy i w transmisjach meczowych (ponadto bank wciąż będzie m.in. rozwijał kanały "PKO Bank Polski Grajmy Razem" w mediach społecznościowych, promował młodzieżowców czy kontynuował projekt "Kanapa Kibica").

Z kolei w nowy kontrakt z Totalizatorem Sportowym i marką Lotto jako partnerem głównym Ekstraklasy, zakłada większą obecność marki w komunikacji ligi (Lotto będzie promowane m.in. za pośrednictwem oficjalnej aplikacji Ekstraklasy i podczas kolejnego sezonu Fantasy Ekstraklasa; w sezonie 2021/2022 pojawi się nowa kategoria piłkarza miesiąca: Numer Miesiąca, a na bazie powstałej w ten sposób klasyfikacji na koniec rozgrywek ogłaszany będzie Numer Sezonu).

Marcin Animucki, prezes Ekstraklasy SA podkreśla, że dobra współpraca ze sponsorami nie została zachwiana mimo pandemii.

"Ten czas pokazał, że mimo trudności jesteśmy w stanie dostosować formułę świadczeń i wprowadzić nowe pomysły, tak by współpraca była dla naszych partnerów w pełni efektywna. Wymiernym potwierdzeniem tego jest 321 mln zł w postaci ekwiwalentu reklamowego, które wygenerowały w roku pandemii nasze rozgrywki na rzecz PKO Banku Polskiego" – poinformował Animucki w komunikacie prasowym.

Dodał, że nowe umowy zapewnią wszystkim klubom wyższe wpływy, "a zespoły odnoszące sukcesy w europejskich pucharach mogą liczyć na dodatkowe środki od naszego sponsora tytularnego, po wejściu do fazy grupowej lub pucharowej".

Sezon PKO Bank Polski Ekstraklasy ruszy 23 lipca (weźmie w nim udział 18 zespołów, które rozegrają 306 meczów).

(IKO, 26.05.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.