Dział: PRASA

Dodano: Maj 25, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Marta Lempart Superbohaterką "Wysokich Obcasów" 2020

Marta Lempart jest inicjatorką i jedną z liderek Ogólnopolskiego Strajku Kobiet (fot. materiały prasowe)

Marta Lempart, inicjatorka i jedna z liderek Ogólnopolskiego Strajku Kobiet, otrzymała tytuł Superbohaterki w plebiscycie "Wysokich Obcasów". Nagroda czytelników trafiła do żołnierki AK Wandy Traczyk-Stawskiej, uczestniczki powstania warszawskiego.

"Ona nigdy nie mówi »ja«, ona zawsze mówi »my«. Gra na Polskę, na tysiące dziewczyn i kobiet na ulicach. Gra na nas, nie na siebie. Wyzwala kobiecą energię, pozytywną, demokratyczną, uliczną. Energię równości, solidarności i siostrzeństwa" - mówiła na gali wręczenia nagród Aleksandra Klich, redaktorka naczelna "Wysokich Obcasów".

Zwycięzcę wybrała kapituła plebiscytu. 

Oprócz statuetki Superbohaterki 2020 zwyciężczyni otrzymała pelerynę wykonaną i zaprojektowaną przez młodego utalentowanego projektanta Adriana Krupę.

Nagrodę czytelników otrzymała natomiast Wanda Traczyk-Stawska – żołnierka Armii Krajowej, uczestniczka powstania warszawskiego. Nominowana była za zdecydowaną obronę społeczności LGBT i wsparcie Strajku Kobiet, za walkę słowem, mądrością i zdecydowaną postawą oraz za potępianie nienawiści.

"Wysokie Obcasy" tytuł Superbohaterek przyznały po raz szósty.

(KOZ, 25.05.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.