Dział: TELEWIZJA

Dodano: Maj 25, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

CNN wyrzuca komentatora za uwagi wobec rdzennych Amerykanów

Rick Santorum mówił na antenie CNN, że "popełnił błąd" (fot. Gage Skidmore/Flickr/CC BY-SA 2.0)

CNN poinformowała, że rozstała się z Rickiem Santorum, byłym amerykańskim senatorem i konserwatywnym komentatorem, od kilku tygodni potępianym za uwagi, jakie wygłaszał w stosunku do Indian.

Pod koniec kwietnia Santorum wygłosił przemówienie skierowane do konserwatywnej grupy młodzieżowej. Powiedział m.in.: "Narodziliśmy naród z niczego. To znaczy, nic tu nie było. Mamy rdzennych Amerykanów, ale szczerze mówiąc, dla kultury amerykańskiej nie ma to żadnego znaczenia".

Kiedy wideo z przemówieniem trafiło na YouTube, pojawiły się liczne głosy domagające się wyrzucenia komentatora z CNN. Stowarzyszenie Native American Journalists skrytykowało też stację za jej dotychczasową działalność.

Rick Santorum wcześniej był w CNN najważniejszym głosem popierającym program Donalda Trumpa, nawet gdy dystansował się od zachowań byłego prezydenta. Po kontrowersjach związanych z przemówieniem Santorum przez tydzień nie pojawiał się w CNN. Kiedy na początku maja w programie "Cuomo Prime Time”, dziennikarz Chris Cuomo zapytał go o tę sprawę na wizji. Santorum przyznał, że popełnił błąd.

(MAC, 25.05.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.