Dział: INTERNET

Dodano: Maj 25, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Premiera trzeciego sezonu "Śledztwa Pisma" już 15 czerwca

Autorka trzeciego sezonu "Śledztwa Pisma" Iga Dzieciuchowicz przyjrzy się wybitnemu specjaliście, który przed laty stał się bohaterem skandalu (fot. materiały prasowe)

W nowym sezonie reporterskiego serialu "Śledztwo Pisma" autorka opowie historie dotyczące seksualności Polaków. Premiera pierwszego odcinka trzeciego sezonu już 15 czerwca na Magazynpismo.pl i w aplikacji Audioteki.

Autorka trzeciego sezonu "Śledztwa Pisma" Iga Dzieciuchowicz przyjrzy się wybitnemu specjaliście, który przed laty stał się bohaterem skandalu, a mimo to nadal wykłada na uczelni, przyjmuje pacjentów i opiniuje w procesach jako biegły. Twórcy serialu nie ujawniają, o kim mowa, także w podcaście nie jest używane jego nazwisko. 

Podczas wielomiesięcznego śledztwa autorka rozmawia z pacjentami, studentami, współpracownikami, koleżankami i kolegami po fachu głównego bohatera serii. Skrupulatnie analizuje oskarżenia i dokumenty ze spraw, które toczyły się przeciwko niemu. Wsłuchuje się zarówno w głosy osób, które czują się pokrzywdzone, jak i tych, które uznają go za niekwestionowany autorytet w branży.

Autorką nowego sezonu jest Iga Dzieciuchowicz. Producentami są Piotr Nesterowicz i Barbara Sowa. Koordynacja projektu: Mateusz Roesler. Weryfikacja faktów: Marcin Czajkowski. Grafika: Dorota Piechocińska. Nagrania rozmówców wstępnie opracował Stanisław Dec. Muzyka: Wojtek Wierzba oraz zasoby biblioteki AudioNetwork. Lektorzy: Agata Turkot i Miłogost Reczek. Realizacja dźwięku: Maciej Zych i Wojciech Pątkiewicz. Nagrań dokonano w studiu Osorno. Partnerem strategicznym trzeciego sezonu jest Audioteka.

„Śledztwo Pisma” to pierwszy polski reporterski serial podcastowy. Jego producentem jest Fundacja Pismo, wydawca miesięcznika „Pismo. Magazyn opinii”. Pierwszy sezon, autorstwa Mirka Wlekłego, miał premierę 18 października 2019 roku. Drugi sezon został wyemitowany rok później, w październiku i listopadzie 2020 roku. Jego autorka, Barbara Sowa, otrzymała nagrodę Grand Press w kategorii najlepszy reportaż radiowy. Odcinki obu historii zostały odsłuchane ponad milion sto tysięcy razy przez ponad dwieście tysięcy użytkowników.

(BAE, 25.05.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.