Dział: RADIO

Dodano: Maj 25, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Jankowska i Piłatowska-Mądry poza jury konkursu Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia

"Po raz drugi zostałam definitywnie wyrzucona z Polskiego Radia. Pierwszy raz w stanie wojennym" - skomentowała Janina Jankowska (screen YouTube.com/Europejskie Centrum Solidarności/Gdańsk)

Janina Jankowska i Irena Piłatowska-Mądry, byłe szefowe Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia, zostały usunięte ze składu jury i komisji artystycznej Konkursu Stypendialnego im. Jacka Stwory, organizowanego przez Studio.

Janina Jankowska poinformowała o tym na Facebooku, podając, że decyzję podjęła prezeska Polskiego Radia Agnieszka Kamińska. 

"Ha ha ha, doczekałam się. Historia zatacza koło. Po raz drugi zostałam definitywnie wyrzucona z Polskiego Radia. Pierwszy raz w stanie wojennym" - skomentowała Jankowska.

Janina Jankowska wymyśliła Konkurs Stypendialny im. Jacka Stwory dla młodych reportażystów w 1998 roku. Studiem Reportażu i Dokumentu kierowała do 2004 roku, kiedy zastąpiła ją Irena Piłatowska-Mądry (na początku 2020 roku przeszła na emeryturę).

Ostatnia edycja Konkursu Stypendialnego im. Jacka Stwory odbyła się w 2019 roku. 

Janina Jankowska do niedawna była wiceprzewodniczącą rady programowej Polskiego Radia. Krytycznie wypowiadała się na temat spółki. "Polskie Radio nie realizuje dziś misji publicznej. Zasada bezstronności i pluralizmu światopoglądowego została wyeliminowana. Polskie Radio jest głosem jednej opcji politycznej" - podsumowała kadencję Jankowska.

(KOZ, 25.05.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.