Dział: TELEWIZJA

Dodano: Maj 20, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Jason Kilar odejdzie z WarnerMedia, bo nie wiedział o fuzji z Discovery

Jason Kilar nie kryje rozczarowania, że nie zaufano mu podczas negocjowania fuzji (screen: YouTube/Y Combinator)

Jason Kilar wynajął zespół prawników, którzy będą negocjować warunki jego odejścia z WarnerMedia. Jako dyrektor generalny koncernu nie był informowany o porozumieniu dotyczącym fuzji z Discovery.

O tym, że jedna z najważniejszych osób w WarnerMedia nie była informowana o połączeniu z Discovery, donosi serwis The Wrap, powołując się na nieoficjalne źródła. Szef Discovery David Zaslav i dyrektor generalny AT&T (firmy nadrzędnej wobec WM) John Stankey w rozmowie z reporterami przyznali, że kilkakrotnie spotykali się po kryjomu w domu Zaslava i omawiali warunki transakcji. Na decyzję Kilara o odejściu ma także wpływ informacja, że to szef Discovery będzie kierować projektem po połączeniu koncernów, które ma wejść w życie w przyszłym roku. David Zaslav podpisał kontrakt do końca 2027 roku.

Jason Kilar funkcję CEO w WarnerMedia objął przed rokiem. Nadzorował dwie serie zwolnień pracowników, a przede wszystkim współtworzył serwis HBO Max, obecnie sztandarowy projekt firmy. Podczas pandemii podjął decyzję o zerwaniu z tradycyjnymi premierami kinowymi i wprowadzaniu filmowych nowości jednocześnie w kinach i na platformie streamingowej. Zanim podjął pracę dla WarnerMedia, był dyrektorem wykonawczym w Amazonie oraz dyrektorem generalnym i twórcą platformy streamingowej Hulu, obecnie będącej własnością The Walt Disney Company i NBCUniversal.

(MAC, 20.05.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.