Dział: PRASA

Dodano: Maj 18, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Wydawca "Rzeczpospolitej" ze spadkami w pierwszym kwartale

Prezesem zarządu Gremi Media jest Tomasz Jażdżyński (fot. materiały prasowe)

Przychody Gremi Media w pierwszym kwartale tego roku spadły o 7,3 proc. w porównaniu do tego samego okresu rok wcześniej. Z kolei zysk netto spadł o 42,6 proc. Jednocześnie wydawca "Rzeczpospolitej" i "Parkietu" zanotował wzrost wskaźników rentowności EBITDA.

Przychody ze sprzedaży wyniosły 21,81 mln zł (spadek o 7,3 proc.). Spółka ich zmniejszenie tłumaczy brakiem możliwości prowadzenia części aktywności grupy kapitałowej, w tym organizowania wydarzeń, gal, konferencji i szkoleń. "Zastępujące je produkty cyfrowe charakteryzują się mniejszą skalą" - czytamy w komunikacie spółki.

Przychody gotówkowe grupy zmniejszyły się z 21,11 mln zł w pierwszym kwartale ubiegłego roku do 19,83 mln zł w okresie od stycznia do marca tego roku (spadek o 6,1 proc.). Z kolei zysk netto Gremi Media wyniósł 2,02 mln zł (spadek o 42,6 proc. z poziomu 3,53 mln zł).

Jednocześnie EBITDA skorygowana wzrosła i pozostaje na poziomie 4,2 mln zł, co jest równoznaczne ze wzrostem wskaźników rentowności EBITDA do 19,4 proc. (z 18 proc. rok wcześniej).

"Pierwszy kwartał bieżącego roku jest ostatnim z wysoką prepandemiczną bazą, z której wynikają spadki przychodów. Począwszy od drugiego kwartału, pojawia się szansa powrotu na ścieżkę wzrostową. Wzrost rentowności, pomimo bardzo mocnego ograniczenia części z naszych linii biznesowych, uzyskaliśmy dzięki realizacji mniejszych, ale równie wartościowych i bardziej zyskownych projektów cyfrowych" - mówi cytowany w komunikacie prasowym Tomasz Jażdżyński, prezes zarządu Gremi Media.

Wydawca m.in. "Rzeczpospolitej" i "Parkietu" w 2020 roku miał 87,03 mln zł przychodów ze sprzedaży (spadek o 12,79 proc.), 12,93 mln zł zysku (wzrost o 23,14 proc.), a EBITDA wyniosła 18,44 mln zł (spadek o 2,84 proc.). 

Pod koniec marca zarząd spółki KCI, do której należy Gremi Media, poinformował o możliwości sprzedaży akcji wydawcy "Rzeczpospolitej", pozyskaniu inwestora strategicznego lub finansowego oraz zawarciu aliansów strategicznych. Dodano, że w razie potrzeby spółka Gremi Media może zostać wycofana z notowania giełdowego NewConnect. 

(PTD, 18.05.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.