Dział: PRASA

Dodano: Maj 13, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Publicysta z TVP i Republiki został szefem magazynu historycznego Polska Press

Tadeusz Płużański jest stałym komentatorem w Telewizji Republika (screen: YouTube/Telewizja Republika)

Nowym redaktorem naczelnym dwumiesięcznika "Nasza Historia" (Polska Press Grupa) został Tadeusz Płużański, historyk i dziennikarz TVP. Pismo ma radę naukową - na jej czele stanął Piotr Gontarczyk, historyk związany z Instytutem Pamięci Narodowej.

Tadeusz Płużański na stanowisku naczelnego "Naszej Historii" zastąpił Wojciecha Rogacina, który od lutego jest również redaktorem naczelnym dziennika "Polska Metropolia Warszawska". Płużański przeszedł do Polska Press z TVP Historia (prowadził też audycję "O co chodzi?" w TVP Info). Wcześniej przez 11 lat (2006-2017) pracował w "Super Expressie". Publikował również w "Gazecie Polskiej", jest stałym publicystą Telewizji Republika, ma audycję w Polskim Radiu.

Przy "Naszej Historii" powołano radę naukową, na której czele stanął Piotr Gontarczyk z Instytutu Pamięci Narodowej. Poza nim w radzie są: prof. Tomasz Panfil (wykładowca Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego), Grzegorz Majchrzak (IPN), Sebastian Ligarski (IPN).

W poniedziałek z funkcji zastępcy redaktora naczelnego dwumiesięcznika zrezygnował Witold Głowacki. Tak to tłumaczył: "Nie widzę dla siebie miejsca w nowej formule pisma, przygotowywanej przez wydawnictwo".

"Nasza Historia" ukazuje się od listopada 2013 roku - najpierw był to miesięcznik z ośmioma mutacjami regionalnymi, a następnie ogólnopolski dwumiesięcznik. Polska Press nie ujawnia danych dotyczących sprzedaży pisma. Ostatnie dane wydawcy z ubiegłego roku mówią o nakładzie 46 tys. egz. 

"Nasza Historia" to kolejny tytuł Polska Press, który zmienił naczelnego, odkąd w zarządzie grupy przejętej przez PKN Orlen znalazła się Dorota Kania (od 1 kwietnia odpowiada ona za redakcje).

(PTD, 13.05.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.