Dział: PRASA

Dodano: Maj 13, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Kolejne odejścia z dzienników Polska Press

Z "Dziennikiem Zachodnim" Justyna Przybytek-Pawlik była związana od 2007 roku (fot. archiwum prywatne)

Po 14 latach pracy w "Dzienniku Zachodnim" z redakcji odchodzi dziennikarka Justyna Przybytek-Pawlik. Z kolei z łamów "Głosu Wielkopolskiego" zniknął felieton Kamilli Placko-Wozińskiej. Była wicenaczelna tego dziennika napisała: "Do niszczenia gazet przez spółkę Obajtek - Kania nie chcę się przykładać".

Justyna Przybytek-Pawlik powiedziała "Press", że decyzję o odejściu z "Dziennika Zachodniego" podjęła niespełna dwa tygodnie przed zwolnieniem redaktora naczelnego Marka Twaroga (29 kwietnia zastąpił go Grzegorz Gajda). - Oczywiście od kilku miesięcy, tak ja, jak i koledzy z redakcji, zdawaliśmy sobie sprawę, że zmiana na stanowisku redaktora naczelnego prędzej czy później nastąpi – o czym informował nas zresztą sam zainteresowany - mówi Przybytek-Pawlik, która otrzymała ofertę pracy w innym miejscu. - W sytuacji, w jakiej znalazła się redakcja "Dziennika Zachodniego", wynikającej ze zmiany właściciela Polska Press, nie miałam wątpliwości, że warto ją przyjąć - dodaje dziennikarka.

Od grudnia ub.r., kiedy Orlen ogłosił przejęcie Polska Press Grupy od niemieckiego koncernu Verlagsgruppe Passau, z "DZ" odeszli: Janusz Szymonik (zastępca redaktora naczelnego), Anna Ładuniuk (sekretarz redakcji - przeszła na emeryturę), Agata Pustułka (publicystka), Karol Świerkot (wydawca online), Katarzyna Pachelska (wiceszefowa newsroomu), Aleksander Król (dziennikarz oddziału Rybnik) i Tomasz Szymczyk (szef oddziału Śląsk).

W końcu kwietnia z czytelnikami "Głosu Wielkopolskiego" pożegnała się Kamilla Placko-Wozińska. Co sobotę dziennik zamieszczał jej felieton z cyklu "Tydzień baby" (ukazywał się od 25 lat - wcześniej w "Gazecie Poznańskiej"). "Rezygnuję, bo do niszczenia gazet przez spółkę Obajtek - Kania nie chcę się przykładać nawet w tak skromnym zakresie" - poinformowała znajomych na Facebooku. Swój cotygodniowy felieton przeniosła do serwisu internetowego magazynu "Moja harmonia życia" (CD Media).

30 kwietnia dymisję złożył Marek Rodwald, prezes poznańskiego oddziału Polska Press Grupy. Z "Głosu" odeszli w ostatnich miesiącach Mikołaj Woźniak (reporter działu miejskiego), Norbert Kowalski (dziennikarz od spraw kryminalnych), Marta Danielewicz (dziennikarka ekologiczna), Błażej Dąbkowski (dziennikarz polityczny) oraz Łukasz Cieśla (dziennikarz śledczy).

Dorota Kania, redaktor naczelna gazet Polska Press Grupy, która od kwietnia zasiada w zarządzie Polska Press (zastąpiła Pawła Fąfarę), wczoraj w rozmowie z Radiem Szczecin powiedziała, że zmienia redaktorów naczelnych tam, gdzie uważa, że "trzeba szarpnąć cuglami i postawić te gazety na poziom, który można osiągnąć w danym regionie". I zadeklarowała, że "polską racją stanu jest informowanie rzetelne na temat regionu, patrzenie na ręce władzy. Władzy również samorządowej, a nie tylko milczenie i atakowanie rządu. Są gazety ogólnopolskie i niech się tym zajmują, natomiast gazety w regionie powinny zajmować się regionami".

(PTD, 13.05.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.