Dział: PRASA

Dodano: Maj 07, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Zastępca Twaroga odchodzi z "Dziennika Zachodniego"

Janusz Szymonik był związany ze śląskim dziennikiem przez 33 lata (fot. archiwum prywatne)

Janusz Szymonik, dotychczasowy zastępca redaktora naczelnego "Dziennika Zachodniego" (Polska Press Grupa), odchodzi po 33 latach pracy w gazecie. Jako powód wskazuje przejęcie właściciela "DZ" przez Orlen oraz odwołanie redaktora naczelnego gazety Marka Twaroga.

- Po 33 latach pracy w "Dzienniku Zachodnim" oraz "Trybunie Ślaskiej" 30 kwietnia, dzień po odwołaniu Marka Twaroga z funkcji redaktora naczelnego, złożyłem wypowiedzenie - mówi "Press" Szymonik. 

Dotychczasowy wicenaczelny "DZ" tłumaczy swoją decyzję obawą przed naciskami ze strony nowych właścicieli. - Nie wierzę, że "DZ" będzie niezależny w nowej rzeczywistości, po sprzedaży Polska Press Orlenowi, spółce Skarbu Państwa, zależnej od władzy. Do tej pory niezależność "DZ" gwarantował Marek Twaróg. Po jego odejściu ten bezpiecznik dla mnie już nie istnieje - komentuje Szymonik. Na pytanie, czy pozostaje w mediach, odpowiada: - Nie mam jeszcze żadnej oferty, nigdzie też nie aplikowałem.

Nowym redaktorem naczelnym "DZ" od 1 maja jest Grzegorz Gajda, dotychczas dziennikarz TVP 3 Katowice. Dwa dni wcześniej stanowisko stracił Marek Twaróg, który kierował dziennikiem od 2010 roku.

(PTD, 07.05.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.