Dział: RADIO

Dodano: Maj 05, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Rusza radio SuperNova

SuperNova, tak jak Radio Wawa, gra polską muzykę (fot. materiały prasowe)

Grupa ZPR Media w środę 5 maja o godz. 6 uruchomiła radio SuperNova, które zastąpiło Radio Wawa.

- Jesteśmy przekonani, że nasi słuchacze mają w tej chwili dużo większą potrzebę "słowa" na antenie niż przed pandemią - mówi "Press" Anna Paluszek, dyrektorka programowa radia SuperNova, a wcześniej Radia Wawa. Tłumaczy, że decyzja o rebrandingu zapadła w połowie zeszłego roku. - Rebranding nie ma nic wspólnego ze słuchalnością stacji. Radio Wawa jako stacja muzyczna miało satysfakcjonujące i stabilne wyniki słuchalności - zaznacza dyrektorka programowa. Paluszek zdaje sobie sprawę, że niektórym słuchaczom, np. w Gdańsku czy Szczecinie, ciężko było identyfikować się z nazwą stacji, która tak mocno kojarzy się z Warszawą.

SuperNova, tak jak Radio Wawa, gra polską muzykę. Są to przeboje lat 80. i 90. XX wieku, a także utwory powstałe po 2000 roku i współczesne. - W paśmie "Miejskie Granie – strefa kultury i novej muzyki" pojawi się więcej art popu i brzmień alternatywnych - zapowiada Anna Paluszek. W playliście nie ma disco polo, które grało Radio Wawa. Liner SuperNovy to "Gramy po polsku".

Pierwszym utworem, który pojawił się na antenie SuperNovej, był "Początek" z Męskiego Grania 2018 w wykonaniu Dawida Podsiadły, Korteza i Krzysztofa Zalewskiego.

Trzon zespołu stanowią głosy znane z Radia Wawa, ale dołączą także nowe osoby, m.in. prowadzący nowy program Artur Jarząbek i producent programów Paweł Bogaj.

Poranne pasmo "SuperNovy dzień" (od 6 do 9) poprowadzą Katarzyna Grodzka i Kuba Adamiak. W poranku będzie można usłyszeć m.in. "SuperRing na grubo" - autorski program Artura Jarząbka, który przeszedł do SuperNovej z Radia Eska, oraz felieton "Śliwką w kompot" krakowskiego dziennikarza stacji Marcina Śliwy.

Pasma towarzyszące "SuperGramy" (od 9 do 12 i od 13 do 15) poprowadzą odpowiednio Dawid Wajda i Mateusz Kwiatkowski. O 12 Artur Jarząbek będzie gospodarzem audycji "SuperNova w samo południe".

Między 15 a 18 nadawane będzie podsumowanie dnia "Projekt popołudnie", którego prowadzącymi będą Piotr Jachim i Kamil Kowalski. Monika Król będzie gospodynią pasma "Miejskie granie - strefa kultury i novej muzyki" (od poniedziałku do soboty między 18 a 21). Pojawią się w nim m.in. rozmowy z artystami, premiery muzyczne i rekomendacje kulturalne. W soboty w ramach pasma o 20 nadawana będzie "Super 13 - lista przebojów".

Anna Paluszek informuje, że SuperNova postawi na rozwój podcastów. - Stopniowo będziemy wprowadzać na naszej stronie internetowej możliwość słuchania całych programów, a także ich fragmentów - zapowiada.

Grupa ZPR Media nie zmienia grupy docelowej SuperNovej względem Radia Wawa. - Nadal celujemy w grupę 24-45, choć górna granica pewnie się będzie stopniowo przesuwać - informuje Anna Paluszek.

Oprawę stacji przygotował Maciej Woźnica, producent Grupy ZPR Media, a w dżinglach śpiewa Dede Negra znana m.in. z coveru "Mój jest ten kawałek podłogi".

Sieć SuperNova tworzy 14 stacji, razem z uruchomioną właśnie rozgłośnią w Paprotni (woj. wielkopolskie). 

W pierwszym kwartale 2021 roku Radio Wawa miało 1,5 proc. udziału w czasie słuchania (badanie Radio Track, realizowane przez Kantar).

Do Grupy ZPR Media należą również: sieć Eska, ponadregionalne Vox FM i stołeczna Eska Rock. Zarządza również programem sieci Radio Plus.

(KOZ, 05.05.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.