Dział: RADIO

Dodano: Maj 04, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Bochenek odeszła z Radia Rzeszów, bo stacja "obiektywizmu nie udaje"

Grażyna Bochenek we wrześniu 2018 roku popadła w konflikt z władzami Radia Rzeszów (screen: Youtube/Portal BIZNESiSTYL)

Grażyna Bochenek, którą w lipcu 2020 roku sąd przywrócił do pracy w Radiu Rzeszów, odeszła z rozgłośni.

Piątek 30 kwietnia był ostatnim dniem pracy Grażyny Bochenek w Radiu Rzeszów. "Nie jestem w stanie, nie potrafię i nie chcę być częścią instytucji, która obiektywizmu już nawet nie udaje" - napisała na Facebooku.

 

Mój ostatni dzień pracy w Polskim Radiu Rzeszów. Nie jestem w stanie, nie potrafię i nie chcę być częścią instytucji,...

Opublikowany przez Grażynę Bochenek Piątek, 30 kwietnia 2021

Grażyna Bochenek popadła w konflikt z władzami rozgłośni we wrześniu 2018 roku, gdy w prowadzonej przez nią porannej audycji "Kalejdoskop" wyemitowano nagraną wcześniej wypowiedź słuchacza, który nazwał prezydenta Andrzeja Dudę "figurantem" i "osobą pełniącą obowiązki prezydenta RP". Bochenek odsunięto od prowadzenia programów na żywo, dostała naganę od prezesa rozgłośni.

W połowie czerwca 2019 roku otrzymała zwolnienie dyscyplinarne. W czerwcu 2019 roku Sąd Rejonowy orzekł o uchyleniu kary porządkowej nałożonej na Grażynę Bochenek, a 1 lipca 2020 roku została decyzją sądu przywrócona do pracy. Z kolei w marcu 2021 roku sąd uznał, że Radio Rzeszów naruszyło zasady równego traktowania wobec dziennikarki.

Grażyna Bochenek w Radiu Rzeszów pracowała od 2007 roku.

(KOZ, 04.05.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.