Dział: TELEWIZJA

Dodano: Kwiecień 30, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Newelicz dyrektorem programowym Telewizji Republika

Witold Newelicz za produkcję narkotyków spędził pięć lat w więzieniu (screen YouTube.com/Radio Poznań)

Witold Newelicz został dyrektorem programowym Telewizji Republika. 

- Ma ogromne doświadczenie życiowe i wielką wiedzę polityczną - tak uzasadnia "Press" jego nominację Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny i wiceprezes Telewizji Republika. - Przeszedł drogę od człowieka, który był na samym dnie, do człowieka, który zaczął walczyć z tym, co robił - tłumaczy Sakiewicz.

Krakowska "Gazeta Wyborcza" podała, że Newelicz stanowisko dyrektora programowego objął 1 kwietnia, a wcześniej - od stycznia 2021 roku - był szefem newsroomu.

Witold Newelicz za produkcję narkotyków spędził pięć lat w więzieniu. W Zakładzie Karnym w Strzelcach Opolskich założył pismo "Recydywiści".

Sakiewicz pytany, czy przeszłość Newelicza nie była problemem przy powołaniu go na stanowisko, stwierdza: - Każdy z nas ma jakąś przeszłość i popełnił jakieś błędy. Pytanie: kim jest dzisiaj i jaka jest gwarancja, że do tego nie wróci?

"Gazeta Wyborcza" zapytała Witolda Newelicza, czy w kontekście wyroków za produkcję narkotyków jest odpowiednią osobą na stanowisku odpowiedzialnym za kształtowanie przekazu społecznego. "Suma doświadczeń 53-letniego życia, ale przede wszystkim refleksji i postanowienia ostatnich 17 lat, w jakiś sposób mnie predysponują" - stwierdził Newelicz, cytowany przez "GW". "Jestem człowiekiem, który bardzo sobie zdaje sprawę, co niewola uzależnienia, krzywda, którą się wyrządza innym, robi z człowiekiem. Nie nazwę tego zagubieniem, bo to było skurwysyństwo z mojej strony. Pewnie powinienem za to pokutować przez całe życie, ale od tego czasu staram się żyć po bożemu. Zawróciłem ze złej drogi" - dodał. 

Tomasz Sakiewicz przekonuje, że funkcja dyrektora programowego w Telewizji Republika ma charakter doradczy. - Witek nie sprawuje w zasadzie żadnej kierowniczej funkcji w redakcji, to jest stanowisko generalnie doradcze, doradza w sprawach programowych - mówi.

Sakiewicz opowiada, że wielokrotnie dawał szansę ludziom, którzy mieli problemy w przeszłości. - U nas pracował Rafał Porzeziński, który był uzależniony od hazardu. Prowadził program dla uzależnionych - przypomina.

Dawniej dyrektorem programowym Telewizji Republika był Tomasz Terlikowski.

(KOZ, 30.04.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.