Dział: PRASA

Dodano: Kwiecień 27, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

AWR "Wprost" zawarła ugodę z RAS Polska i Lisem w sprawie sprzed dziewięciu lat

Tomasz Lis jest naczelnym "Newsweek Polska", w przeszłości kierował "Wprost" (screen: YouTube/Tomasz Lis)

Agencja Wydawniczo-Reklamowa Wprost zawarła ugodę z Ringier Axel Springer Polska i Tomaszem Lisem w sprawie akcji społecznej "Polska OK!" prowadzonej przez tygodnik "Wprost".

W czerwcu 2012 roku wydawnictwo Ringier Axel Spinger Polska złożyło pozew przeciwko AWR "Wprost" w sprawie używania przez tygodnik "Wprost" oznaczeń podobnych do znaku akcji społecznej "Fajna Polska" i przypisywania sobie autorstwa tej akcji. RAS Polska domagało się 8,7 mln zł odszkodowania. W maju 2014 roku AWR "Wprost" złożyła kontrpozew i pozwała RASP Polska i redaktora naczelnego tygodnika "Newsweek Polska" Tomasza Lisa, w 2012 roku zwolnionego z funkcji naczelnego "Wprost". W pozwie zarzucono skopiowanie przez "Newsweek" linii redakcyjnej i formatu "Wprost". AWR "Wprost" zażądała 12,2 mln zł odszkodowania. Razem z Lisem do "Newsweeka" przeszedł wtedy prawie cały zespół "Wprost".

Sąd Okręgowy w Warszawie w sierpniu 2018 roku oddalił powództwa spółek. Wyrok nie był prawomocny, obie spółki wniosły apelacje.

16 kwietnia br. spółki i Tomasz Lis zawarli ugodę i strony nie mają wobec siebie roszczeń pieniężnych, co kończy spór sądowy. O ugodzie poinformowała w raporcie za 2020 rok spółka PMPG Polskie Media SA, większościowy udziałowiec AWR "Wprost".

(JSX, 27.04.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.