Dział: TELEWIZJA

Dodano: Kwiecień 26, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

TVP nie pokaże w poniedziałek "Warto rozmawiać". Pospieszalski ma nadzieję, że wróci

TVP nie pokazała jeszcze odcinka nagranego w poniedziałek 19 kwietnia (screen Youtube.com/Most do Nieba)

W poniedziałek nie zostanie nagrany nowy odcinek talk-show Jana Pospieszalskiego "Warto rozmawiać".

- Nic na to nie wskazuje - mówi "Press" Jan Pospieszalski. Pytany, co dalej, przyznaje: - Ciągle mam tę nadzieję, że wrócimy na antenę.

W zeszły poniedziałek 19 kwietnia program "Warto rozmawiać" został zarejestrowany, ale nie trafił na antenę. TVP 3 zmieniła ramówkę i pokazywała w tym czasie film dokumentalny Ewy Stankiewicz "Stan zagrożenia" o katastrofie smoleńskiej.

TVP dotychczas nie odpowiedziała na nasze pytanie, kiedy pokaże nagrane zeszłotygodniowe wydanie programu Pospieszalskiego. Za to we wtorek 20 kwietnia przekazała, że według komisji etyki TVP w poprzednim odcinku talk-show (z 12 kwietnia) naruszono zasady etyki dziennikarskiej obowiązujące w spółce.

Redakcja "Warto rozmawiać" - jak napisała w mediach społecznościowych - nie przyjmuje do wiadomości orzeczenia, które zostało wydane z pominięciem procedur. Ani prowadzący, ani producent nie zostali wezwani przed komisję, by złożyć wyjaśnienia w tej sprawie.

W obronie twórców programu stanęło Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP.

Talk-show "Warto rozmawiać" wrócił na antenę w czerwcu 2020 roku, po trzymiesięcznej przerwie z powodu pandemii - premierowo nie był już nadawany w TVP Info, lecz w TVP 3. Twórcy programu w czwartki przekazywali TVP konspekt i listę gości najbliższego odcinka.

Program, nadawany w poniedziałki o 20.35, przyciąga do TVP 3 średnio 80 tys. widzów, a powtórki w TVP 1 w poniedziałki po 23 - 122 tys. widzów (dane Nielsen Media za okres 22 czerwca 2020 - 12 kwietnia 2021).

(KOZ, 26.04.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.