Dział: PRASA

Dodano: Kwiecień 23, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Google i Facebook pozwane przez wydawców 125 amerykańskich gazet

Dominacja Google i Facebooka nie podoba się wydawcom nie tylko w USA (fot. Pixabay.com)

Wydawcy prasy w Stanach Zjednoczonych, protestując przeciwko monopolizacji rynku cyfrowego, pozywają przed sądami Google i Facebook.

Pozwy zostały zgłoszone przez wydawców ze stanów: Delaware, Indiana, Maryland, Missisipi, Missouri, New Jersey, Ohio, Pensylwania, Teksas, Wirginia Zachodnia i Wisconsin. Ich roszczenia są następstwem pozwu antymonopolowego wystosowanego w styczniu przeciwko Google i Facebookowi przez HD Media, wydawcę "Charleston Gazette-Mail" i "Herald-Dispatch" z Zachodniej Wirginii.

Wydawcy twierdzą, że firmy technologiczne bezprawnie zmonopolizowały rynek reklamy cyfrowej, angażując się w nielegalną, tajną umowę "Jedi Blue", zmierzającą do zdominowania konkurencji. W październiku 2020 roku amerykańska podkomisja prawa antymonopolowego, handlowego i administracyjnego opublikowała 470-stronicowy raport, opisujący praktyki Google i Facebooka na rynku reklamy cyfrowej oraz ich skutki dla branży wydawniczej.

(MAC, 23.04.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.