Dział: PRASA

Dodano: Kwiecień 21, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Holenderski dziennik przeprasza za antysemicką karykaturę

Karykatura przedstawia żydowskiego aktywistę jako złowrogiego władcę marionetek (screen: Volksrant.nl)

Redaktor naczelny lewicowej holenderskiej gazety "De Volksrant" przeprosił za opublikowaną w weekendowym wydaniu karykaturę o wydźwięku antysemickim. 

Jeden z najważniejszych dzienników w Niderlandach, wychodzący w nakładzie 250 tys. egzemplarzy, opublikował na okładce weekendowego dodatku kulturalnego karykaturę przedstawiającą żydowskiego aktywistę Maurice'a de Honda jako złowrogiego władcę marionetek. Była to ilustracja wywiadu z twórcą podcastu "De Deventer Mediazaak" wewnątrz wydania. Rysunek wywołał wiele negatywnych reakcji, głównie na Twitterze.

Redaktor naczelny gazety Pieter Klok napisał w oświadczeniu opublikowanym na stronie internetowej dziennika, że karykatura "zbytnio kojarzy się z antysemickimi rysunkami z czasów nazizmu", i że nigdy nie powinna zostać opublikowana.

Gazeta usunęła rysunek ze swojej strony internetowej.

(MAC, 21.04.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.