Dział: PRASA

Dodano: Kwiecień 21, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Anna Zapert dyrektorką ds. redakcji Polska Press

Anna Zapert (po lewej) z Dorotą Kanią (screen: Telewizjarepublika.pl)

Anna Zapert od 19 kwietnia jest dyrektorką ds. redakcji w Polska Press. To nowo utworzone stanowisko w strukturach firmy. Będzie podlegać Dorocie Kani, od niedawna członkini zarządu spółki.

Anna Zapert będzie odpowiadać za kierowanie i organizację pracy zespołów redakcyjnych mediów Polska Press: papierowych wydań dzienników i tygodników oraz powiązanych z nimi serwisów internetowych. Do jej kompetencji należeć będzie nadzór nad rozwojem merytorycznym mediów oraz koordynacja wspólnych działań redakcyjnych w ramach PPG. Zapert podlegać będzie Dorocie Kani, członkini zarządu Polska Press.

W zakresie zarządzania treścią i rozwojem redakcji pod kątem online Anna Zapert będzie współpracować z Tomaszem Krawczykiem, dyrektorem ds. rozwoju, który odpowiada m.in. za rozwój produktów online.

Naczelni tytułów Polska Press, z którymi rozmawialiśmy, byli zaskoczeni nominacją. - Została nam w poniedziałek zaprezentowana jako zastępczyni pani Kani. Ale czym się ma zajmować? Nic nie było powiedziane. Po prostu "przedstawiam moją zastępczynię". Nic nie wiemy, czekamy – mówi "Press" jeden z nich.

Zapert w przeszłości współpracowała z Kanią. Była wydawczynią i zastępczynią redaktora naczelnego w Telewizji Republika (do niedawna stacją kierowała Kania). W 2018 roku, jako wydawczyni programu "Koniec systemu", razem z Kanią i Robertem Krauzem (operator) otrzymała Nagrodę Watergate za dziennikarstwo śledcze Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich za reportaż "Prawdziwa historia człowieka od reprywatyzacji – Marka Mossakowskiego". Była też drugą reżyserką filmów dokumentalnych "Ryngraf" i "Baśka" (reżyserką i autorką scenariusza była Kania, a producentem i autorem zdjęć Krauz).

Zapert w przeszłości pracowała w Polskim Radiu, Radiu dla Ciebie i Radiu Pin, jako autorka, prowadząca i producentka. Była główną specjalistką ds. komunikacji społecznej kancelarii premiera Jerzego Buzka.

(JSX, 21.04.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.