Dział: TELEWIZJA

Dodano: Kwiecień 20, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Telewizja Metro rezygnuje z programu informacyjnego o 18.30

Zgodnie z koncesją Metra 1 proc. tygodniowego czasu nadawania mają stanowić informacje (fot. cottonbro/Pexels)

Telewizja naziemna Metro (TVN Grupa Discovery) na początku maja rezygnuje z nadawania programu informacyjnego "Metro 18:30". W ramówce ma znaleźć się inny serwis.

"W zamian za »Metro 18:30« pojawi się inny serwis informacyjny" - informuje "Press" biuro prasowe TVN Discovery Polska. "Serwis nadawany będzie o innej porze. Jeszcze trwają rozmowy na ten temat" - dodaje nadawca.

Program, początkowo jako "Metro news", nadawany jest od września 2018 roku. Ok. 10-minutowy serwis jest skrótem najważniejszych wydarzeń dnia. Realizowany jest w formie voice-over, bez prowadzącego. Powstaje na podstawie materiałów z "Teleserwisu" TVN 24 (również TVN Grupa Discovery).

Zgodnie z koncesją Metra 1 proc. tygodniowego czasu nadawania mają stanowić informacje.

Kanał w 2020 roku miał 0,31 proc. udziału w rynku w grupie ogólnej i 0,38 proc. w grupie komercyjnej (dane Nielsen Media).

(KOZ, 20.04.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.