Dział: PRASA

Dodano: Kwiecień 19, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Tomasz Bocheński z amerykańską nagrodą za okładkę "Dziennika Zachodniego"

Okładka autorstwa Bocheńskiego jest ilustracją ubiegłorocznych wyborów prezydenckich w USA

Tomasz Bocheński został uhonorowany drugą nagrodą w kategorii Design okładki w 42. edycji konkursu Best of Print News Design. Laur otrzymał za okładkę "Dziennika Zachodniego" (Polska Press) z 9 listopada 2020 roku.

Okładka przedstawiająca Statuę Wolności przycinającą kosiarką grzywkę Donalda Trumpa była ilustracją wyników ubiegłorocznych wyborów prezydenckich w USA. Kapituła nagrody zaznaczyła, że "ilustracja jest niesamowicie minimalistyczna i błyskotliwa, a równocześnie bardzo oryginalna".

Tomasz Bocheński od 2013 roku jest dyrektorem artystycznym Polska Press Grupy. Pracę zaczynał w "Gazecie Krakowskiej", później przeszedł do "Dziennika Polskiego", w którym od 2007 roku był dyrektorem artystycznym. Okładki jego autorstwa zdobywały też wielokrotnie nagrody European Newspaper Awards.

Konkurs organizuje amerykańska Society for News Design, zrzeszająca przede wszystkim osoby zajmujące się projektowaniem graficznym w mediach zarówno papierowych, jak i cyfrowych.

(JSX, 19.04.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.