Dział: RADIO

Dodano: Kwiecień 19, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Michał Żakowski po 21 latach odchodzi z Polskiego Radia

Michał Żakowski ostatnio prowadził w Programie III "Klub Trójki" oraz "Świat i ludzie" (fot. archiwum prywatne)

Z Polskiego Radia po 21 latach odchodzi Michał Żakowski, dziennikarz specjalizujący się w tematyce międzynarodowej i korespondent zagraniczny.

- Dostałem propozycję, z której zamierzam skorzystać i która jest dla mnie nowym rozdziałem dziennikarskim - mówi "Press" Michał Żakowski. Nowego miejsca pracy na razie nie ujawnia.

Michał Żakowski ostatnio pracował w Programie III. Był jednym z gospodarzy "Klubu Trójki", od czerwca 2020 roku miał swoją audycję międzynarodową "Świat i ludzie".

Pracę w Polskim Radiu rozpoczął w 2000 roku, początkowo w Informacyjnej Agencji Radiowej. W 2007 roku przeszedł do Radia Zet, ale szybko wrócił do Polskiego Radia – do Trójki. W 2009 roku przepracował kilka miesięcy w internetowym Radiu Wnet, skąd znowu wrócił do Polskiego Radia – tym razem do Jedynki. Później pracował w naczelnej redakcji publicystyki międzynarodowej, która została zlikwidowana i wtedy trafił do Trójki.

Był m.in. korespondentem w Iraku (2003–2005) i Libanie (2006), w ramach projektu "Trójka przekracza granice" w latach 2007–2009 robił audycje z Pakistanu, Libanu, Izraela, Sudanu, Egiptu i Jamajki. Relacjonował m.in. rewolucję w Egipcie w 2011 roku i przewrót w 2013 roku, a w 2016 roku nadawał ze strefy walk w irackim Kurdystanie.

Michał Żakowski jest laureatem pierwszej edycji Nagrody PAP im. Ryszarda Kapuścińskiego (2010).

(KOZ, 19.04.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.