Dział: PRASA

Dodano: Kwiecień 16, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Nominowani wycofują się z plebiscytu organizowanego przez Polska Press

W plebiscycie Osobowość Roku zostało nominowanych ponad 13 tys. osób (screen: polskatimes.pl)

Część ludzi kultury i lokalni liderzy rezygnują z laurów w plebiscycie Osobowość Roku 2020, organizowanym przez oddziały Polska Press. Nie chcą brać udziału w przedsięwzięciu, któremu patronuje koncern prasowy w rękach Orlenu, sprzeciwiają się też zasadom konkursu. 

Osobowość Roku to cykliczny plebiscyt gazet i serwisów internetowych wydawanych przez Polska Press Grupa, w którym można zgłaszać i głosować na lokalnych oraz regionalnych liderów w pięciu kategoriach: Działalność społeczna i charytatywna, Polityka, samorządność i społeczność lokalna, Kultura, Nauka, Biznes. Odbywa się on na poziomie powiatowym, wojewódzkim i krajowym - w każdym z nich wyłaniani są zwycięzcy poszczególnych kategorii. Otrzymują statuetki wręczane podczas regionalnych gal oraz nagrody rzeczowe, niesprecyzowane w regulaminie konkursu. 

W środę 15 oddziałów Polska Press rozesłało potwierdzenia o nominacjach wszystkim zainteresowanym. Część z nich poprosiła o skreślenie z listy nominowanych, bo nie chciała brać udziału w konkursie organizowanym przez koncern prasowy, który w marcu przejął PKN Orlen. Te same osoby krytykowały również zasady plebiscytu, w którym na nominowanych można oddawać głosy w formie płatnych SMS-ów lub wykupu prenumeraty e-wydania gazet Polska Press. Prośbę o wykreślenie z listy nominowani publikowali w mediach społecznościowych, ale nie sformułowali wspólnego apelu w tej sprawie.

Wśród osób, które zrezygnowały z udziału w plebiscycie, jest Konrad Imiela, dyrektor Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu. "Głosować można wyłącznie za pieniądze wysyłane do wydawnictwa w ilości nieograniczonej. Plebiscyt wspiera finansowo gazetę znaną z eskalowania nastrojów ksenofobicznych we Wrocławiu, a w tle stoi niejaki Obajtek (Daniel, prezes Orlenu - przyp. red.). Nie chcę firmować tej akcji swoim nazwiskiem" - napisał Imiela na Facebooku.

Znów ruszają plebiscyty Gazety Wrocławskiej. Otrzymałem list z nominacją, ale grzecznie dziękuję. Pamiętajcie Państwo,...

Opublikowany przez Konrada Imielę Środa, 14 kwietnia 2021

Z udziału w dolnośląskiej edycji konkursu, organizowanej przez "Gazetę Wrocławską", zrezygnowali także prezydent Wrocławia Jacek Sutryk i dyrektor Dolnośląskiego Centrum Filmowego Jarosław Perduta.

O wykreślenie z listy nominowanych przez "Gazetę Krakowską" i "Dziennik Polski" poprosili bloger Piotr Żyłka oraz dyrektor krakowskiego Teatru Nowego Proxima Piotr Sieklucki.

"To po prostu plebiscyt próżności nominowanych, napędzający kasę koncernowi, na plecach samych zainteresowanych i ich przyjaciół" - napisał na Facebooku piosenkarz Michał Łangowski, który zrezygnował z nominacji w Koszalinie zgłoszonej przez "Głos Koszaliński". 

 

Nominację do "Osobowości Roku 2020" otrzymałem mailem od redaktora naczelnego lokalnej gazety 😀 Wzruszenie rozedrgało...

Opublikowany przez Michała Łangowskiego - Pomiędzego Ciszą ę ciszą Środa, 14 kwietnia 2021

Joanna Pazio, rzeczniczka prasowa Polska Press, w odpowiedzi na nasze pytania przekazuje, że w tegorocznej edycji Osobowości Roku koncern nie obserwuje większej liczby rezygnacji niż w latach ubiegłych. - W skali całego kraju w tegorocznej edycji plebiscytu nominowanych zostało ponad 13 tysięcy osób. Zgodnie z regulaminem każdy kandydat ma prawo zrezygnować - mówi "Press" Pazio.

Wyniki plebiscytu zostaną ogłoszone 11 czerwca.

(PTD, 16.04.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.