Dział: PRASA

Dodano: Kwiecień 16, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Były korespondent PAP stypendystą w Reuters Institute

Poza polskim dziennikarzem stypendium otrzymały dziennikarki z Austrii i Zimbabwe (fot. materiały prasowe)

Jakub Krupa, polski dziennikarz mieszkający w Wielkiej Brytanii, został stypendystą Reuters Institute w Oksfordzie. Podczas trzymiesięcznego pobytu ma szukać drogi do odbudowy zaufania do mediów publicznych w Polsce.

Poza Krupą w gronie stypendystów znaleźli się: Austriaczka Elisabeth Gamperl (Süddeutsche Zeitung) oraz dokumentalistka Zoe Ramushu (Zimbabwe/RPA). Cała trójka dołączy na trzy miesiące do dotychczasowych beneficjentów programu badawczego Reuters Institute. 

Tematem, który będzie badał Krupa podczas pobytu w Oksfordzie, jest próba odbudowania zaufania do mediów publicznych w Polsce. "Najbardziej się cieszę z tego, że będę miał czas na inspirujące rozmowy z ludźmi zainteresowanymi stanem mediów w Polsce, niezależnie od poglądów" - napisał na Twitterze Krupa.

Krupa mówi "Press", że nie mam złudzeń, że przez trzy miesiące nie da się przygotować od zera kompletnego planu odnowy mediów publicznych - Czerpiąc z moich czterech lat w PAP oraz opierając się o rozmowy z jak największą liczbą dziennikarzy (byłych i obecnych) z czołowych redakcji w Polsce, mam jednak nadzieję na to, że będę mógł zapoczątkować rozmowę o tym, jak prawdziwe media publiczne mogłyby wyglądać i czy - a jeśli tak, w jaki sposób - można podjąć się realizowania tych powtarzanych marzeń o "polskim BBC" - komentuje.

Dodaje, że kwestia dobrze działających, profesjonalnych i wiarygodnych mediów publicznych jest mu bliska ze względu na doświadczenie zawodowe. - Rezygnując z PAP, jasno podkreślałem, że poróżniło nas zrozumienie roli dziennikarza i etyki zawodowej - dodaje Krupa.

Jakub Krupa od 2012 roku mieszka w Wielkiej Brytanii. Od czerwca 2015 do września 2019 roku był korespondentem Polskiej Agencji Prasowej w Londynie. Obecnie (od sierpnia ubiegłego roku) pracuje w agencji informacyjnej MLex, gdzie opisuje kwestie regulacyjne związane m.in. z brexitem, cyberbezpieczeństwem i prywatnością danych. Jest również członkiem zarządu Polskiego Ośrodka Społeczno-Kulturalnego, największego centrum polonijnego w Wielkiej Brytanii.

(PTD, 16.04.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.