Dział: TELEWIZJA

Dodano: Kwiecień 15, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Lichocka chce od Kurskiego wyjaśnień w sprawie programu Pospieszalskiego

Jan Pospieszalski odważył się mówić w TVP o mało skutecznej polityce zdrowotnej rządu (screen Vod.tvp.pl)

Joannie Lichockiej, posłance Prawa i Sprawiedliwości oraz członkini Rady Mediów Narodowych, nie spodobał się odcinek programu Jana Pospieszalskiego "Warto rozmawiać" podważający - jej zdaniem - politykę rządu walczącego z koronawirusem. Zapowiedziała, że zwróci się o wyjaśnienia w tej sprawie do prezesa TVP Jacka Kurskiego.

"W roku po ogłoszeniu pandemii, kolejnych falach zarazy, statystyki pokazują, że szczepienia nie spowodowały oczekiwanego zatrzymania choroby, a polityka lockdownu, w tym także zamknięcie służby zdrowia, przynosi fatalne rezultaty" - mówił na początku ostatniego wydania "Warto rozmawiać" autor i prowadzący Jan Pospieszalski. "Walcząc bowiem z koronawirusem odnotowaliśmy zapaść w leczeniu innych groźnych, przewlekłych chorób. Coraz większa grupa lekarzy głośno wyraża swój niepokój wobec przyjętej bezalternatywnej - i jak widać mało skutecznej - polityki zdrowotnej rządu" - dodał Pospieszalski.

Joanna Lichocka do programu "Warto rozmawiać" odniosła się we wtorek wieczorem na Twitterze. "Jan Pospieszalski jest zapewne przeciw lockdownowi, bo nie może zarabiać koncertami ale w mediach publicznych podważać w środku pandemii potrzebę noszenia masek, występować przeciw ograniczeniom itp-no to jest jednak skandal" - stwierdziła Lichocka. Zapowiedziała, że zwróci się do Jacka Kurskiego o "wyjaśnienia, jak to możliwe, że w TVP nadawany jest program atakujący walkę z epidemią, podważający politykę rządu w tej sprawie". Jej zdaniem "skandaliczny przekaz programu" wymaga reakcji RMN, której jest członkinią.

Biuro prasowe TVP nie odniosło się do wpisów Joanny Lichockiej. Nie chce ich komentować również Jan Pospieszalski. - To, jak postrzegam politykę dotyczącą koronawirusa, widać w moim programie - stwierdza Pospieszalski.

(KOZ, 15.04.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.