Dział: INTERNET

Dodano: Kwiecień 13, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Facebook usunął 16 tys. grup rozsyłających fałszywe recenzje produktów

Facebook w ostatnich miesiącach reaguje na wszelkie sygnały dotyczące zamieszczania fałszywych treści (fot. Thought Catalog/Unsplash.com)

Facebook usunął 16 tys. grup rozpowszechniających fałszywe recenzje produktów i usług sprzedawanych lub kupowanych na platformie. Działania zostały podjęte na skutek sugestii brytyjskiego Urzędu ds. Konkurencji i Rynków (CMA).

CMA rozpoczęła walkę z fałszywymi recenzjami w 2019 roku. Wtedy po raz pierwszy skierowała wniosek do Facebooka i platformy handlu elektronicznego eBay o sprawdzanie treści.

- Pandemia sprawiła, że coraz więcej osób dokonuje zakupów w internecie, a miliony z nas czytają recenzje, aby dokonywać świadomych wyborów podczas zakupów. Dlatego fałszywe i wprowadzające w błąd recenzje są tak szkodliwe - oświadczył dyrektor generalny CMA Andrea Coscelli.

(MAC, 13.04.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.