Dział: PRASA

Dodano: Kwiecień 12, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Sąd wstrzymał decyzję o przejęciu Polska Press przez Orlen

W grudniu ub.r. PKN Orlen poinformował, że kupił wydawnictwo Polska Press (fot. Piotr Molecki/East News)

Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów uwzględnił wniosek rzecznika praw obywatelskich o wstrzymanie wykonania decyzji prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w sprawie przejęcia Polska Press przez PKN Orlen.

8 kwietnia Sąd Okręgowy w Warszawie (Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów) wydał orzeczenie w sprawie wniosku rzecznika o wstrzymanie wykonania decyzji (w tym zakaz wykonywania przez Orlen praw udziałowych w Polska Press). Jak poinformował Adam Bodnar, wkrótce ma do niego wpłynąć oficjalne pismo z decyzją sądu.

W grudniu ub.r. PKN Orlen poinformował, że kupił wydawnictwo Polska Press, które wydaje prawie wszystkie regionalne dzienniki w Polsce. Zgodę na transakcję wydał Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Od 1 kwietnia br. zarząd Polska Press pracuje w trzyosobowym składzie: Dariusz Świąder (wiceprezes), Magdalena Chudzikiewicz i Dorota Kania (jako członkinie zarządu). Do rady nadzorczej spółki weszli prezes Sigma Bis, wiceprezes PGE Ventures oraz dwie osoby pracujące w PKN Orlen.

(JSX, 12.04.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.