Dział: INTERNET

Dodano: Kwiecień 12, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Tylko dwóch pracowników redakcji Interii przeniosło się z Krakowa do Warszawy

Krakowska redakcja "Wydarzeń" Interii liczyła kilkanaście osób (fot. materiały prasowe)

Z kilkunastoosobowego zespołu "Wydarzeń" Interii tylko dwie osoby zdecydowały się na przeniesienie do Warszawy, aby pracować w połączonej redakcji wraz z Polsatnews.pl. Trzy odeszły, część osób ma pracować zdalnie dla warszawskiego newsroomu, a reszta przeniosła się do innych działów portalu, aby móc zostać w Krakowie.

Jak informowaliśmy w marcu, w ramach integracji Interii z Grupą Polsat powstaje w Warszawie wspólny newsroom dla Polsatnews.pl i "Wydarzeń" Interii. Pracownicy redakcji w Krakowie mieli zdecydować, czy chcą się przeprowadzić do stolicy.

Krakowska redakcja "Wydarzeń" Interii liczyła kilkanaście osób. Z relacji jej pracowników wynika, że tylko dwie osoby zdecydowały się na przeniesienie do Warszawy. - Nie było chętnych na przeniesienie. Przeniósł się jeden wydawca, który zaczął pracę od zeszłego tygodnia. Dodatkowo, jeszcze jedna osoba ma się przenieść czasowo na kilka miesięcy, żeby zobaczyć, jak tam się pracuje - mówi pracownik portalu, który chce pozostać anonimowy.

Według ustaleń "Press" spośród osób, które pracowały w zespole "Wydarzeń" Interii, trzech wydawców ma pracować zdalnie dla warszawskiego newsroomu, trzy osoby odeszły, a reszta przeniosła się do innych działów portalu, aby móc zostać w Krakowie.

- Polsat robi wszystko, żeby do końca kwietnia zacząć wydawanie newsów Interii z Warszawy - mówi inny pracownik Interii.

Pracownicy zaznaczają, że nie wszyscy zostali poinformowani co do nowych warunków pracy i pensji. - Wiele osób jest zdenerwowanych tym, że nie wiadomo, kiedy de facto redakcja krakowska przestanie działać. Nasz nowy kierownik już nie pracuje z Krakowa, tylko z Warszawy - mówi kolejny pracownik Interii.

Kierownictwo zapewnia jednak, że nie ma planów całkowitego rozwiązania krakowskiej redakcji. Do warszawskiego zespołu dołączyło kilka nowych osób, więc newsroom ma być kompletny.

Serwisy Grupy Polsat-Interia w marcu br. odwiedziło ponad 20,53 mln realnych użytkowników. To najlepszy wynik w historii grupy.

(BAE, PTD, 12.04.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.