Dział: PRASA

Dodano: Kwiecień 12, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Dziennikarz śledczy Giorgos Karaiwaz zastrzelony w Atenach

Giorgos Karaivaz był jednym z najbardziej znanych greckich dziennikarzy śledczych (screen YouTube.com/ StarTVGreece)

Giorgos Karaiwaz, dziennikarz śledczy prywatnej greckiej Star TV, został zastrzelony w piątek przez nieznanych sprawców przed własnym domem w Alimos, na południowych przedmieściach Aten. Z tego powodu wiele greckich mediów przerwało nadawanie programów.

Zabójstwa dokonało dwóch mężczyzn poruszających się na motocyklu. 50-letni dziennikarz współpracował z wieloma mediami, prowadził blog informacyjny Bloko.gr. Jak podało prywatne radio Skai, Giorgos Karaiwaz zginął wracając ze studia telewizyjnego. Przed jego domem znaleziono 17 łusek.

Poprzednio do zamordowania dziennikarza w Grecji doszło 11 lat temu. Wtedy dziennikarz śledczy Sokratis Jeolias został zastrzelony także przed własnym domem, do tej pory nie znaleziono sprawców. W lipcu 2020 roku właściciel tabloidu "Makeleio"  Stefanos Chios przeżył postrzały w szyję i klatkę piersiową. Dochodzenie w tej sprawie trwa.

(MAC, 12.04.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.