Dział: RADIO

Dodano: Kwiecień 09, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Uchymiak nie będzie jednak członkiem rady programowej RDC

Paweł Uchymiak został zwolniony z Radia dla Ciebie dyscyplinarnie (fot. Piotr Molecki/East News)

Rada Mediów Narodowych uchyliła w czwartek uchwałę o powołaniu Pawła Uchymiaka do rady programowej mazowieckiego Radia dla Ciebie. Powodem ma być niewiedza o tym, że został on zwolniony dyscyplinarnie z tej rozgłośni.

RMN powołała nową radę programową RDC 25 marca (kadencja poprzedniej zakończyła się 16 marca). Trafił do niej - z rekomendacji NSZZ "Solidarność" - Paweł Uchymiak, zwolniony dyscyplinarnie kierownik emisji rozgłośni.

- W opinii radcy prawnego RMN sporządzonej po informacji nadesłanej przez prezesa RDC (Tadeusza Deszkiewicza - przyp. red.), wcześniejszą uchwałę podjęliśmy w wyniku świadomego lub nieświadomego wprowadzenia nas w błąd przez kandydata - wyjaśnia "Press" Krzysztof Czabański, przewodniczący Rady. - Nie poinformował on RMN, że - jak wynika z pisma prezesa RDC - został w styczniu dyscyplinarnie zwolniony z RDC - dodaje Czabański.

W czwartek, głosami polityków Prawa i Sprawiedliwości, Rada uchyliła swoją decyzję dotyczącą Uchymiaka. - Zarówno ja, jak i pan Robert Kwiatkowski mieliśmy wątpliwości, czy to jest dopuszczalne - mówi Juliusz Braun, członek RMN. Dodaje, że Uchymiak nie miał obowiązku informowania RMN o zwolnieniu dyscyplinarnym.

W czwartek RMN nie uzupełniła składu rady programowej mazowieckiej rozgłośni publicznej.

- Ogłaszamy zatem nowy nabór chętnych na to jedno wakujące miejsce w radzie programowej RDC - zapowiada Krzysztof Czabański i przekonuje: - Oczywiście, nie ma formalnych przeszkód, żeby pan Uchymiak mógł ponownie kandydować, ponieważ RMN zna już wszystkie fakty ważne przy rozpatrywaniu jego kandydatury. 

(KOZ, 09.04.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.