Dział: PRASA

Dodano: Kwiecień 08, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Robert Horbaczewski przestał być naczelnym "Kroniki Tygodnia"

Robert Horbaczewski był redaktorem naczelnym "Kroniki Tygodnia" przez dwa lata (fot. archiwum prywatne)

Robert Horbaczewski po dwóch latach zrezygnował z funkcji redaktora naczelnego tygodnika "Kronika Tygodnia" (Grupa Wydawnicza Słowo). P.o. naczelnym został Piotr Pyrkosz, który kierował tytułem do 2019 roku.

Od 1 kwietnia Horbaczewski jest dziennikarzem serwisu Prawo.pl. - Postanowiłem połączyć doświadczenie wynikające ze współpracy z "Rzeczpospolitą", gdzie pracowałem dla działu prawnego i ekonomicznego, z doświadczeniem, którego przez lata nabyłem w mediach lokalnych. W Prawo.pl będę łączył biznes z samorządem – mówi "Press".

Horbaczewski naczelnym tygodnika został w marcu 2019 roku, zastąpił Piotra Pyrkosza (naczelny od 2013 roku). Teraz Pyrkosz przejął jego obowiązki jako p.o. redaktor naczelny. Będzie łączył je z kierowaniem innym tytułem wydawnictwa, "Słowem Podlasia".

Horbaczewski z "Kroniką Tygodnia" związany był od ponad 25 lat. Przez 20 lat był także lubelskim współpracownikiem "Rzeczpospolitej", pisał także dla "Press" i "Presserwisu".

"Kronika Tygodnia" to tygodnik z wiadomościami z regionu Zamościa, Tomaszowa Lubelskiego, Hrubieszowa i Biłgoraju. Ukazuje się od 1993 roku, założyła ją część zespołu "Kroniki Zamojskiej".

(JSX, 08.04.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.