Dział: TELEWIZJA

Dodano: Kwiecień 07, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

ViacomCBS kupuje chilijską telewizję od WarnerMedia

Chilijska stacja ma być dla ViacomCBS trampoliną do rozwoju na terenie Ameryki Płd. (fot. Wikimedia Commons/Warko)

Koncern ViacomCBS kupuje od WarnerMedia chilijską stację telewizyjną Chilevision. Kwoty transakcji nie ujawniono.

Przejęcie wzmocni portfolio ViacomCBS w Ameryce Południowej, obejmujące serwisy streamingowe Paramount+ i Pluto TV, a także argentyńskiego nadawcę Television Federal SA (Telefe).

Według nabywcy Chilevision, nadająca programy informacyjne, talk-show i telenowele, w 2020 roku przyciągnęła jedną czwartą chilijskiej widowni telewizyjnej. „Ameryka Łacińska jest jednym z najszybciej rozwijających się rynków streamingowych na świecie, a Chilevision będzie kluczowym czynnikiem napędzającym naszą strategię w regionie” - powiedział Raffaele Annecchino, prezes i dyrektor generalny ViacomCBS Networks International.

W 2010 roku WarnerMedia, należący do koncernu telekomunikacyjnego AT&T - wtedy jako Time Warner Inc. - przejął Chilevision od chilijskiego prezydenta, biznesmena z majątkiem szacowanym na ponad miliard dolarów, Sebastiana Piñery w ramach umowy o wartości 150 mln dol.

(MAC, 07.04.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.