Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Kwiecień 07, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Jeff Bezos czwarty rok z rzędu najbogatszy na świecie

Majątek Jeffa Bezosa jest szacowany na ok. 181 mld dol. (screnn Youtube.com/Business Insider)

Coroczne zestawienie miliarderów, opracowywane przez magazyn "Forbes", obejmuje w tym roku rekordową liczbę 2755 osób. Jeff Bezos, właściciel koncernu Amazon, zajmuje pierwsze miejsce czwarty rok z rzędu.

Majątek tegorocznych miliarderów jest szacowany łącznie na 13,1 bln dol., w porównaniu z 8 bln dol. w zeszłym roku. „Bardzo bogaci stali się dużo bogatsi” - skomentował Randall Lane, główny specjalista ds. treści magazynu "Forbes" w rozmowie z Reutersem.

Wartość majątku Bezosa "Forbes" wycenia na ok. 181 mld dol. Szef Tesli, Elon Musk (162 mld dol.), wskoczył na drugie miejsce na liście, awansując z 31. w zeszłym roku. Bernard Arnault (160 mld dol.), dyrektor generalny firmy produkującej towary luksusowe LVMH, założyciel Microsoftu Bill Gates (126 mld dol.) i szef Facebooka Mark Zuckerberg (106 mld dol.) dopełniają piątkę najbogatszych ludzi świata. Inwestor i potentat biznesowy Warren Buffett wypadł z pierwszej piątki po raz pierwszy od ponad dwóch dekad.

Tegoroczna lista liczy 493 debiutantów. Znalazła się na niej m.in. Whitney Wolfe Herd, dyrektorka generalna Bumble, aplikacji randkowej uruchomionej w tym roku.

(MAC, 07.04.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.