Dział: PRASA

Dodano: Kwiecień 07, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

UEFA: 40-60 akredytacji dla polskiej prasy na Euro 2020

Euro 2020 rozpocznie się za nieco ponad dwa miesiące (fot. Piotr Molecki/East News)

UEFA na Mistrzostwa Europy w piłce nożnej przewiduje dla polskiej prasy 40-60 akredytacji, a dla fotoreporterów z Polski około 10 akredytacji.

Akredytacje na turniej przewidziano wyłącznie dla prasy i fotoreporterów. Polski Związek Piłki Nożnej poinformował, że "z uwagi na obostrzenia pandemiczne UEFA zdecydowała nie przyznawać w ogóle akredytacji dla rozgłośni radiowych, telewizji nie posiadających praw do transmisji meczów oraz wideoblogerów".

W przypadku fotoreporterów UEFA umożliwi ubieganie się o akredytacje wokół płyty boiska lub stanowisko na trybunie. 

Niezależnie od akredytacji turniejowych UEFA, PZPN wprowadzi własne akredytacje umożliwiające wstęp do oficjalnego biura prasowego reprezentacji Polski, które będzie zlokalizowane przy boisku treningowym w Malahide w Irlandii.

Dla porównania na Mistrzostwa Świata w piłce nożnej w 2018 roku FIFA przyznała dla mediów z Polski akredytacje dla 42 dziennikarzy piszących i 15 fotoreporterów.

Polskie redakcje przygotowują się do obsługi turnieju. "Gazeta Wyborcza" przystąpiła do procesu akredytacyjnego i chce wysłać na mistrzostwa przynajmniej jednego dziennikarza. Sport.pl planuje na miejscu 3-4 osoby. Z kolei radio Tok FM zamierza być obecne w bazie kadry. Z Wirtualnej Polski na Euro 2020 wiadomo już, że pojadą Mateusz Skwierawski i Dariusz Faron.

Mistrzostwa Europy w piłce nożnej rozpoczną się 11 czerwca i potrwają do 11 lipca. Telewizyjne prawa do transmitowania spotkań ma w Polsce Telewizja Polska.

(KOZ, PTD, 07.04.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.