Dział: TELEWIZJA

Dodano: Marzec 31, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Wp.pl: Była szefowa „Wiadomości” Marzena Paczuska pracuje dla Poczty Polskiej

Marzena Paczuska w 2016 roku została szefową głównego programu informacyjnego TVP, zastępując zwolnionego Piotra Kraśkę (fot. materiały prasowe)

Marzena Paczuska, była szefowa „Wiadomości” TVP, a w latach 2019-2020 członkini zarządu państwowej telewizji, pracuje dla Poczty Polskiej – dowiedziała się Wirtualna Polska. 

Jak ustalił Szymon Jadczak z WP.pl, Paczuska jest związana z Pocztą Polską od 1 marca. Dziennikarz podaje, że potwierdził tę informację w trzech źródłach, w tym w kierowanym przez Jacka Sasina Ministerstwie Aktywów Państwowych, któremu podlega spółka. Oficjalnie ani poczta, ani sama Paczuska nie chcieli potwierdzić współpracy.

Marzena Paczuska przez wiele lat była związana z „Wiadomościami” TVP i z TVP Info. W styczniu 2016 roku została szefową głównego programu informacyjnego publicznej telewizji, zastępując zwolnionego Piotra Kraśkę. Półtora roku później straciła stanowisko i została doradczynią prezesa TVP Jacka Kurskiego do spraw informacji i publicystyki. W marcu 2019 roku Rada Mediów Narodowych powoła ją do zarządu Telewizji Polskiej. Rok później została zawieszona, o co wnioskowali Kurski i członek zarządu Mateusz Matyszkowicz, a pod koniec maja 2020 roku spółka poinformowała, że Paczuska zrezygnowała z funkcji.

Paczuska jest znana ze skrajnych poglądów wyrażanych na Twitterze. Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy nazywała „popadającą w śmieszność sektą”, a o osobach walczących z depresją pisała, że „w d...im się poprzewracało”. Gdy kierowane przez nią „Wiadomości” pominęły informację o sumie zebranej przez WOŚP, napisała na Twitterze, że "TVP nie ma żadnego obowiązku informowania o akcjach promowanych przez tv komercyjne".

"Po heroicznych bojach, walce o dobro PiS, szermierce na twitterze sterana bojowniczka TVP znalazła cichą przystań u Jacka Sasina na Poczcie Polskiej. Marzena. Będę o Tobie myślał przyklejając znaczek :)" - skomentował na Twitterze Paweł Wroński z "Gazety Wyborczej".

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(RAQ, 31.03.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.