Dział: PRASA

Dodano: Marzec 30, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Prezydent Brazylii skazany za zniesławienie dziennikarki

Patricia Campos Mello to wielokrotnie nagradzana dziennikarka (fot. Wikimedia Commons)

Brazylijski sąd uznał prezydenta kraju Jaira Bolsonaro za winnego zniesławienia dziennikarki Patricii Campos Mello i nakazał wypłatę odszkodowania w wysokości 20 tys. reali (ok. 13,7 tys. zł).

Prezydent w lutym 2020 roku sugerował, że dziennikarka oferowała usługi seksualne informatorowi, mającemu dostarczyć materiały stawiające go w negatywnym świetle. Patricia Campos Mello, wielokrotnie nagradzana reporterka dziennika "Folha de Sao Paulo", napisała na Twitterze, że decyzja sądu jest "zwycięstwem wszystkich kobiet".

Powodem sugestii prezydenta była seria artykułów dziennikarki dotyczących grupy działającej na WhatsAppie na rzecz Bolsonaro i oczerniającej jego przeciwników przed wyborami prezydenckimi w 2018 roku.

W styczniu br. Campos Mello wygrała prawie identyczną sprawę przeciwko synowi prezydenta, Eduardowi - członkowi Kongresu Brazylii. W wideo opublikowanym na YouTubie zasugerował on, że dziennikarka próbowała uwodzić swoje źródło, by uzyskać informacje mające zaszkodzić jego ojcu. Sąd nakazał synowi prezydenta wypłatę 30 tys. reali odszkodowania.

(MAC, 30.03.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.