Dział: TELEWIZJA

Dodano: Marzec 26, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Jay Leno przeprasza Azjatów za żarty na ich temat

(screen YouTube.com/Los Angeles Times)

Jay Leno, jeden z najbardziej znanych prowadzących programy typu talk-show w historii amerykańskiej telewizji, wystosował oficjalne przeprosiny wobec społeczności pochodzenia azjatyckiego, z której niewybrednie żartował w trakcie swej wieloletniej kariery.

Przeprosiny pojawiły się po trwającej prawie 15 lat kampanii grupy aktywistów Media Action Network for Asian Americans (MANAA) protestujących przeciwko wystąpieniom komika. Głośny był gościnny występ Leno w roli jurora w amerykańskiej edycji talent show "Masz Talent!" na antenie NBC, podczas którego rozprawiał się z Koreańczykami jedzącymi psie mięso.

„Kiedy robiłem te żarty, naprawdę uważałem je za nieszkodliwe. Naśmiewałem się z wrogiej nam Korei Północnej i, jak w większości żartów, było w nich ziarno prawdy”. - napisał Leno we wspólnym komunikacie prasowym z liderem MANAA, Guyem Aokim.

Jay Leno najbardziej znany jest z prowadzenia przez wiele lat w NBC "The Tonight Show". Jesienią 2021 roku ma poprowadzić nową wersję teleturnieju "You Bet Your Life" dla stacji Foxa.

(MAC, 26.03.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.