Dział: TELEWIZJA

Dodano: Marzec 24, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Canal+ Polska ponownie złożył prospekt emisyjny w KNF

Canal+ Polska SA planowała debiut na Giełdzie Papierów Wartościowych pod koniec listopada (fot. materiały prasowe)

Komisja Nadzoru Finansowego poinformowała, że spółka Canal+ Polska złożyła prospekt emisyjny.

Oznacza to drugie podejście Canal+ do debiutu na GPW - w listopadzie TVN Media i Liberty Global wycofały się ze sprzedaży udziałów w Canal+ Polska. Odwołały publiczną ofertę akcji spółki, bo według analityków zainteresowanie nią było mniejsze niż zakładano.

Współwłaściciele Canal+ Polska wycofanie się ze sprzedaży akcji tłumaczyli wówczas "zmiennością na rynkach finansowych, wpływającą negatywnie na możliwość przeprowadzenia oferty". W komunikacie poinformowano, że mniejszościowi akcjonariusze wrócą do planów sprzedaży spółki, „kiedy sytuacja na rynkach finansowych będzie bardziej sprzyjająca".

Canal+ Polska jest dystrybutorem pakietów płatnej telewizji i nadawcą kanałów telewizyjnych z segmentu premium. Grupa jest operatorem Platformy Canal+.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(AMS, 24.03.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.