Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Marzec 23, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Trump chce założyć platformę społecznościową

Donald Trump po szturmie swoich zwolenników na Kapitol 6 listopada został wyrzucony z mediów społecznościowych (fot. Gage Skidmore, Flickr, CC BY-SA 2.0)

Jason Miller, doradca Donalda Trumpa ds. komunikacji, oświadczył na antenie Fox News, że były prezydent USA wróci do mediów społecznościowych. W ciągu dwóch do trzech miesięcy ma pojawić się jego własna platforma komunikacyjna.

"Ta nowa platforma to będzie coś wielkiego" - oznajmił Miller, dodając, że przedsięwzięcie "przyciągnie miliony użytkowników". Były prezydent ma odbywać w tej sprawie liczne spotkania, a według słów Millera wiele dużych firm miało zadeklarować wsparcie finansowe.

Donald Trump po szturmie swoich zwolenników na Kapitol 6 listopada został wyrzucony z mediów społecznościowych. Najpierw jego konto zablokował Twitter, będący dla Trumpa głównym kanałem komunikacji. Następnie to samo zrobiły Facebook i YouTube. Uzasadniono to notorycznym rozpowszechnianiem fałszywych i szkodliwych społecznie informacji.

(MAC, 23.03.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.