Dział: RADIO

Dodano: Marzec 19, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Rebranding Radia Wawa przeniesiony na maj

Nadawca już w grudniu otrzymał zgodę KRRiT na zmianę nazwy stacji (fot. Piotr Molecki/East News)

Sieć Radio Wawa zmieni nazwę na SuperNova prawdopodobnie nie w kwietniu, ale w maju.

Należąca do Grupy ZPR Media spółka International Communication, nadawca Radia Wawa, już w grudniu otrzymała zgodę Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji na zmianę nazwy. Miało do niej dojść na początku kwietnia, bo nadawca nie chciał przeprowadzać rebrandingu podczas lockdownu. Jednak w związku z przedłużeniem obostrzeń Grupa ZPR Media przesunął uruchomienie SuperNovy. - Na dzisiaj mamy plan na zmianę nazwy na początku maja - informuje Mariusz Szuster, dyrektor generalny grupy radiowej w ZPR Media.

Radio SuperNova, podobnie jak Radio Wawa, będzie nadawać jedynie polską muzykę. Na antenie pojawiać się ma więcej słowa.

Sieć Radio Wawa tworzy obecnie 13 stacji, poza Warszawą m.in. w Krakowie, Gdańsku, Szczecinie i Kielcach. Niebawem ma ruszyć 14. rozgłośnia, w Paprotni.

W okresie grudzień 2020 - luty 2021 sieć Radio Wawa miała 1,6 proc. udziału w czasie słuchania (badanie Radio Track, realizowane przez Kantar).

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(KOZ, 19.03.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.